Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kitudja magának szedni a...

Kitudja magának szedni a toklászt és a bogáncsot a bundájából?

Figyelt kérdés

Régebben hagyta hogy kiszedegessem neki, de most haragszik rám. Új cica a háznál, ráadásul még az anyukája is itt van a kis cicának, aki tegnap megkergette az enyimet mert védte a kölykét. Úgyhogy most még nagyobb a harag.

De már két napja nem engedi hogy kitisztítsam a bundáját. Azt is nehezen hagyja hogy a buksiját simogassam, de ha bárhova máshova nyúlok azonnal támad. Karmol, harap, fúj.

Mit csináljak?


2014. jún. 18. 06:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig meg kellene nézned, mert a toklász szemét dolog! Próbálj megkérni valakit, hogy fogja le amíg megnézed!

Az én cicám is ilyen! Ha bejön és nem engedi hogy hozzányúljak, harap, karmol fúj és tényleg nem a megszokott hisztijét csinálja, látszik rajta, akkor tudom hogy valami baja van! Múltkor egy pici seb miatt kényeskedett, kb előtte nyúzhatta le a lábát, gondolom friss volt még és fájt neki, hozzá se érhettem! látni láttam hogy nem nagy, nem volt csúnya sem így hagytam. 2 nap múlva engedte megnézni!

Lehet a te cicádnak sem a toklász és a bogáncs a baja, lehet hogy megsértette a bőrét és azért hadakozik ennyire hogy hozzányúlj! A macska nem az a nagyon haragos állat, ha te adod neki a kaját, akkor hozzád odamegy, nincs sértődés vagy ilyesmi! Meg kéne nézned, de komolyan, mert bármi lehet! Ha meg csak toklász meg bogáncs akkor amennyit tudsz kiszedsz, a többit kiszedi magának, de legalább megnyugodnál hogy nem seb, sérülés! Kérj meg valakit hogy fogja meg neked!

2014. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megkérsz egy bátrabb "jelentkezőt" hogy még te a bundájával bajlódsz addig fogja már le. Vagy a másik régi bevált módszer a kaja! A macskák gondolnak a hasukra ezért mikor odamész hozzá a kedvenc kajáját lóbáld az orra előtt. Még ő eszik addig megéri megpróbálni kibogarászni azt a fránya toklászt.
2014. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi cicánk is majd egy hétig sértődött és duzzogott, amikor befogadtunk télen az utcán talált kiscicát.

Nem szabad hanyagolni, szeretni kell mindet, akkor megbékél nek idővel. Viszont nem szabad hagyni, hogy az új cica elkergesse, nem szabad felügyelet nélkül hagyni őket jó darabig, mert elkergetheti a háztól is.

2014. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most jött haza toklász mentesen, már csak a farka végén van pár bogáncs. Ezek szerint kiszedegette magának. Nem tudom hol mászkálhat mostanság. 5 éve van velem, eddig sose volt benne ennyi toklász, na mind egy.


Az anya cica már csak 2 hétig lesz itt, már várja őt az új gazdi csak még szoptat. Amúgy teljesen elvannak zárva egymástól mármint az enyim meg a befogadott család. Illetve a mama cica ki tud járni, de eddig nem igazán foglalkoztak egymással, inkább elkerülték egymást.


A pici viszont nagyon nem tetszik az én cicámnak, fúj rá, támadja. Attól a módszertől félek hogy a kicsi az ölemben közbe magam mellet simogatom a nagyot, mert attól tartok hogy a nagy vagy az ölemből kapja ki vagy a kicsi leugrik és úgy kapja el. Ezért azt találtam ki hogy hoztam egy jó nagy tengerimalac ketrecet, amibe időnként berakom a kicsit és akkor a nagy körbe tudja járni, megtudja szagolgatni, meg megszokni hogy itt van de bántani nem tudja. De hát persze hogy először sírt egyedül a ketrecben, mami jött megmenteni és az én cicámat aki kb 2 méterre feküdt potenciális veszélynek nézte.

2014. jún. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!