Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfelelőek ezek az ételek...

Megfelelőek ezek az ételek egy 2 hónapos cicának?

Figyelt kérdés
Napi 3x kap enni, általában kacsanyakat/csirkenyakat vagy csirkefarhátat, heti 1x kis adag májat és ezek mellett pedig mindig van száraztápja. Néha egy-egy "gyorskaját" is kap: gourmet, friskies..stb (persze csak nagyon ritkán). Ezek elegendő tápanyagot biztosítanak a cicus számára? Illetve mindig megfőzöm ezeket vízben, ezzel kifőhet valami értékes a húsból?

2014. jún. 18. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó etetés a hús, és az is jó hogy néha kap ahogy te írtad "gyorskaját" is! (ez jó, ezt még nem hallottam! :D )

Én is szoktam neki adni farhátat, nyakat nem merek, bár azt hallottam elropogtatják szépen amennyit tudnak belőle! De csontot egyáltalán nem szeretek neki adni, egyébként eléggé kényes, utál rágni, ugyhogy talán meg sem enné! Remélem a farhát csontjait nem adod neki, mert azok között vannak igencsak "szúrós" csontok! Én úgy szoktam hogy húslevest főzök (mert nagyon szeretem, hét minden napján enném) farhátból, nyakból és májból! A húsokat neki adom, a csontokat némi húst is rajtahagyva vagy a szomszéd kutyának, vagy a kóbor cicáknak adom, nagyon örülnek neki! Viszont ha nem főzök levest, akkor csak simán vegetás vízben megfőzöm ezeket és kis levet is mindig mellékelek mellé, mert nagyon szereti! A májjal viszont óvatosan, mert A vitamin túladagolást kaphat! Fogalmam sincs mennyi az a mennyiség amennyit kaphat, ezért én nagyon ritkán adok neki! Szóval szerintem nagyon jó etetés ez így! Azt gondolom hogy semmi értékes nem főlhet ki, ha mégis akkor csak főljön szépen, inkább minthogy szalmonellát kapjon a cicád! Sajna az én cicám nagyrészt gyorskaját eszik! Viszont a száraz táp is nagyon fontos, ajánlhatom a purina one boltban kapható tápját ha nem akarsz túl drágát, de jobb fajta azért, de ennek árában állatkereskedésben kapsz 1,5 kg purina cat chow tápot ami még jobb minőségű, de nem a legjobb és persze az összes magas hústartalmú prémium táp jó! Legutóbb csak a boltba volt időm elmenni, és ott a purina one-nak most a sensitive tápját próbáltam ki, ami érzékeny belű és válogatós macskáknak való! Hát eszi mint kisgyerek a cukrot! Pedig nem szárazevő! Ez ami még fontos lehet, de egyszóval, nagyon jól csinálod, gratulálok. sajna nekem nincs mindig időm pacsmagolni! Ja és még annyit, hogy fontos szerintem hogy ne csak húst egyen, hiszen ragadozó az igaz, de a természetben sem pl ha egeret fog csak a húsát eszi, hanem szőrét, bőrét, belét (ami kitudja mit tartalmaz) vagy pl ha madarat fog, annak a beleiben várhatóan magvak vannak, és azt is megeszi a cica! Hiába ragadozó, nem jó nekik sem a csak hús! Jól teszed hogy adsz neki nedves tápot, és nem kell olyan ritkán szerintem, heti egyszer simán kaphat, csak ne szokja meg, azokat könnyű megszokni mivel ízfokozó van bennük várhatóan, a cica meg jól rákap, mint az ember a mekire! :)

2014. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
A húst nem kell megfőzni, elég ha leforrázod és úgy adod neki. Ez a csontos húsoknál főleg veszélyes, mivel a nagy hő hatására megváltozik a csont szerkezete és szilánkossá törik, ami akár a beleit is felszakítja! Én a nyakat felvágom neki 4-5 darabban és csak úgy ropogtatja :) Semmi baja nem lesz így tőle. A természetben sem főzi, sütögeti meg neki senki a húsokat. Egyébként nagyon jó így ez a táplálás, én is hasonlóan etetem a cicámat.
2014. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ahogy manapság a húsokat kezelik én megfőzném mindenki helyében, nem kötekedni akarok.. ha nem kiváló forrásból pl háztól szerzed akkor inkább főzd meg..
2014. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért forrázom le előtte, hogy elpusztuljanak a bacik. Vagy az is megoldás, hogy fogyasztás előtt 2 hétig fagyasztóban tárolod.
2014. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszönöm a részletes választ :D Igazából nem adok neki csontot, mindig leszedem a szín húst neki (nem akarom a véletlenre bízni a csontokat) és így eszi meg. Száraztáp mindig van előtte, néha a húsos ételbe is rakok pár szemet, hadd ropogtassa a kis éles fogaival. Ha nem fő ki semmi, akkor jó (nem merek kockáztatni, no meg nem is eszi meg nyersen, már próbálkoztam velem :)) Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pacsi!
2014. jún. 19. 16:13
 6/6 Marton Tekla válasza:
vigyázz ne adj túl sokat nehogy cukorbeteg legyen ez a cicáknál is megeshet nem csak az emberekkel! inkáb 2naponta adj húst neki és ne sokat!
2014. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!