Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? 1 hónapos...

Linó(leum) kérdése:

Mit csináljak? 1 hónapos kiscica nem iszik, nem pisil és kakil. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam haza, mert az anyja kitúrta. Alig több mint egy hónapos. Nem iszik, de van étvágya, és sokat is eszik. Folyton remeg és nyávog. Nem tudom mit tehetnék, mert még nem volt kismacskám. Van egy 4 éves fiú macskám, aki igen rossz néven vette hogy hazahoztam a csöppséget, folyton fúj rá. Olyan mintha megsértődött volna rám, mert amikor meg akartam simogatni megharapott. Nem tudom hogy mi a bajuk ><
2014. jún. 7. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit eszik egy hónaposan? Én soha nem neveltem még 2 hónap, 6 hét alatti kismacskát, annak még az anyja mellett lenne a helye, (ezt te is tudod, szerintem). Szóval ha már így esett, mit eszik mégis? A másik: olyan kicsi még hogy pár óra elég neki hogy elpusztuljon. Szóval én tuti felhívnék egy állatorvost vagy állatklinikát (azok szívesebben adnak tanácsokat akár telefonon is, ha nincs más megoldás). A 4 éves kandúroddal meg annyi a helyzet, hogy csak simán tartsd tőle távol a másikat, nehogy kárt tegyen benne.
2014. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jah, még annyit, hogy a remegés és nyávogás lehet a szokatlan környezet, a testvérek/anya hiánya miatt. Fél és egyedül lett hirtelen. Ettől függetlenül gyors tanácsot kérnék szakembertől. Csak egy telefon.
2014. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kölyök cicáknak való ételt vettünk neki >< És megeszi.. Tudom hogy az anyja mellett lenne a helye, de annak ez volt az első vemhessége, és az összes kiscicát magára hagyta.. Egy kiscica már meghalt, a másik kettőt pedig megpróbáljuk valahogy életben tartani.. De akkor szerintem most elviszem egy állatorvoshoz.. Csak nagyon aggódom érte
2014. jún. 7. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Tökéletes. A legjobb megoldás a személyes találkozás. Én is csak azért mondtam, hogy (legalább) egy telefont meg kéne ejteni, mert megszoktam itt a gyakori kérdéseken, hogy jónéhányan azért kérnek itt tanácsot, mert nincs lehetőségük, autójuk, pénzük, stb. elmenni a dokihoz. De persze, ez a legjobb megoldás. Légyszíves, írd ki ide, mi történt. Szia, sok szerencsét, szép hogy megpróbáljátok megmenteni a maradék kölyköket.
2014. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szerdán találtam egy kidobott cicát, ő doki szerint 4-5 hetes lehet. Ekkora cicánakmég nem az igazi a sima kölyök táp, az általába 2 hónapos kortól jó. Viszont én dokinál tudtam venni kimondott bébi tápot, royal caninnak van (biztos a többinek is, de ennek biztosan) 4 hét és 4 hónap közötti cicáknak való, ami tele van vitaminnal, mindenfélével, amit ilyenkor még a mamától kéne a piciknek megkapniuk, viszont az egyszerű junior tápokban ez nincs meg. Nem olcsó, én a 400 g-ost vettem 1450 ft-ért, de nagyon pici adagok kellenek csak, így nagyon sokáig elég.

Az ivás viszont ilyen időben nagyon fontos lenne. Amit írtam táp, az nagyon jól szívja a nedvességet, ha beáztatod kevés vízbe, akkor legalább annyi jut a kicsi szervezetébe. Valahogy mindenképp el kell érned, hogy igyon is.

2014. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vicuska87 ***** válasza:
Állatorovos, féregtelenítés, komplett átvizsgálás...
2014. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előttem jókat írtak, csak még kettő.

Doki után, akinél sztem vegyél bébi tejet és kaját, ha ő másképp nem rendeli, akkor szeretgesd sokat, keress neki egy vackot. Amúgy 1 vagy kettő életben maradt cica van, mert ha több, akkor legyenek együtt, ez csökkenti a stresszt. A másik hogy

NE ENGEDD A KANMACSKÁDAT A KICSI KÖZELÉBE! Különítsd el őket. Ha megtartod a fokozatos összeszoktatás ráér 4 hónapos korában sztem.

2014. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elvittem állatorvoshoz, kapott bébi tápot, és most eszik :)

Akkor még mindig nem akart inni egyedül.. úgyhogy kicsi fecskendőből itattam én, ha már ő nem akart xD. Szerencsére sokkal jobban van, és már minden rendben. Játszik is, és rohangál össze-vissza. Már nem remeg, és nem nyávog (csak ha éhes vagy ha nem tud felmászni az ágyra xD) és a macskaalmot is tudja használni. A másik macskám már nem fúj rá, de azért még nem akarja hogy a közelébe vigyem, mert elmegy >< Köszönöm szépen a sok kommentet, segítséget!:)

2014. jún. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!