Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen összegért vennétek...

Milyen összegért vennétek macskát? Mik a szempontok a választásban?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan dönt arról, hogy milyen fajtát vesz, mennyit szán rá, és mi alapján választ.

Az a lényeg, hogy olcsó legyen, vagy az, hogy leinformálható helyről legyen egy gyönyörű macska?


2014. jún. 20. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Olcsonak ott a sima hazimacska is, ha normalisan van tartva, az sem ingyenes.

Ha meg fajmacskat vennek, 120%, hogy az ara lenne a legkisebb tenyezo, komolyan.

(mondjuk egy bizonyos ertekhatarig, mondjuk, magyaroszagon... 200-250e? Alig dragabb, mint egy felsokategoorias mobil, es macskat az ember megiscsak tobb evre vesz. )

2014. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Mi nemrég egy sima házicicát hoztunk haza egy családtól, ahol végig bent tartották, bár túl jó kaját nem kaptak, de szerették a kicsiket, a gyerekekhez is hozzászoktak, így nálunk ebből már nem volt gond. Már szobatisztán hoztuk el, Az első orvosi vizsgálat során teljesen egészségesnek ítélték.

És nem fizettünk érte fél forintot se.

Ha fajtatiszta cicát szerettünk volna, akkor nem számított volna az ára, de egy sima házicicáért nem vagyok hajlandó fizetni, még akkor sem ha azt vallják, hogy de ilyen meg olyan felmenői voltak. Na persze, én meg a Rothschildék unokája vagyok... Csak végigsétálok egy faluban vagy egy kertesházas övezeten és utánam hajigálják a kisicákat.

2014. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KGabi0000 ***** válasza:
Ha csak hobbiból szeretnéd tartani,akkor akárhonnan szerezhetsz ingyen házimacskát.Hidd el,ha kiírod valahova,hogy cicát szeretnél,hidd el egy percen belül jönnek üzenetek, hogy őneki meg őneki van cicája.Manapság már akárhonnan szerethetsz sima házimacskát,mindenki csak szabadulni akar a kiscicáktól.Ha viszont bemutatókra vagy valami ilyen célra szeretnéd,akkor érdemes külön tenyésztőtől venni,de azok drágák.
2014. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Medvi ***** válasza:
72%
Soha egyetlen fillért sem adnék cicáért, minden bokorban lehet árva kiscicát találni, én inkább őket mentem meg, tökmindegy milyen fajta, színű és nemű, a pénzt a gondozásukra költöm és nem a tenyésztőknek adom. Akinek az életét mentettem meg, az sokkal kedvesebb lesz nekem, mint akire kifizetek egy halom pénzt, csak azért, mert törzskönyve van.
2014. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Mivel e Tenyésztőnek is pénz minden és nem a bokrokból szedi őssze a macskáit így ne legyünk ilyen szűklátókörűek..

Én amondó vagyok ha veszek akkor nem azt nézem,hogy mennyibe kerül,fontosabb,hogy honnan jön,hogyan és nem mellékes az egészségi állapota..stb..Hamarabb veszek macskát mint telefont vagy tv-t.

2014. jún. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha törzskönyvezett, az adott fajta reális árát fizetném meg, mert úgyis csak hobbira kellene (ha kellene, de nem kell, jó a házi is), viszont csak azért viszont nem fizetnék, mert ráfogják, hogy x fajtájú, "leinformálható helyről". Az ugyan olyan házimacska, mint a többi, max. hajaz valamilyen fajtára.
2014. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről vagy macskamentőktől szerzek cicát. Ők igazán megérdemlik, hogy végre szerető otthonra találjanak..
2014. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz, előző, mert ez egyesek szerint súlyos szűklátókörűség jele!
2014. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem sajnálnám annyira a kóbor, kidobott, éhező, elhagyott árva cicákat, akkor már én is réges rég tenyésztő lennék, elhiheted. Biztosan sokkal jövedelmezőbb vállalkozás lenne, mint a macskamentés!!!
2014. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lepcsőke,remélem vicceltél...olyan jól jövedelmező,hogy minusz minden év.Tévedésben vagytok sokan,ezt nem a pénzért csinálja valaki,a fajta imádata miatt ahogy a macskamentők a mentést a macskák imádata miatt.Egyiknek se szabadna becsmérelni a másik áldozatait.
2014. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!