Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne jobb kedvre...

Hogyan lehetne jobb kedvre deríteni egy frissen költöztetett macskát? Van valami bevált trükk?

Figyelt kérdés
Van két, csak lakásban tartott házicicánk, 4 és 2 évesek. Most sajnos családi okok miatt kénytelenek voltunk elköltöztetni őket egy évre ismerősökhöz, szintén lakásba. A kisebbik eddig is elég félős volt, velünk is nehezen barátkozott meg. Most már 4. napja vannak az új helyen, egy családnál, akik próbálják őket szeretgetni. A nagyobbik sem igazán barátkozik, csak kuksol egy helyben és depressziós. De azért már előjött, evett egy picit, nem tűnik reménytelennek. A kicsi viszont elbújt és retteg. Nem mozdul meg, olyan helyekre bújik, ahol senki nem találja, nem eszik semmit és bepisilt, amit egyébként soha. Nem tudom mi legyen, aggódom. Van valami trükk, vagy bármi, amivel kicsit oldani lehetne? Vagy adjuk fel mielőtt valami komoly baja lesz és költöztessük haza? Nem lenne könnyű, de megoldható végső soron.
2010. jan. 4. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ideig gyakran kéne őket látogatni, bizalmat kelteni bennük az idegenek iránt. A saját holmijukat (játékok, etetőtálak, alomtálca) vidd el nekik, az otthoni hangulatot teremt. Vigél nekik otthonról egy pokrócot, az egyik ruhádat, annak "otthon szaga van", talán attól megnyugszanak. Szerintem csak időre van szükségük. Talán megpróbálkozhatsz a macskamentával is, én ugyan nem próbáltam, de az ismerősömnél bevált.

A lényeg, hogy minél többet legyél velük az új helyen. Esetleg kérd meg a pótgazdikat, hogy had aludj ott velük egy éjszaka.

Kapják a szokásos kaját a szokásos időben. Esetleg finomságokkal meglephetnéd őket.

Először az új helyet szokják meg, az új szagokat, zajokat aztán az új gazdit.


Legyél velük türelmes, majd megjön a kedvük. A cicák nem szeretik a változást, de idővel megszokják.


Sok sikert.

2010. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!