Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes-e a kijáró fajtatiszta...

Érdemes-e a kijáró fajtatiszta macskámba csip-et rakatni? Ér az valamit ha elveszik?

Figyelt kérdés
Mivel egyszer már elveszett, és csak a nyakörvön található címtartónak köszönhetem, hogy meglet.
2008. aug. 1. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ér valamit,ha a megtaláló becsületes és szándékában áll visszajuttatni a macskát a gazdihoz.Egyéb esetben mivel ez nem egy nyomkövető nem sokra mész vele.
2008. aug. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hát a chip-el tényleg nemsokra mész de a lényeg hogy a nyakörvére rátetted a címet az legyen rajta és akkor így vissza tudják juttatni neked :)
2008. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A chip szerintem egy nagyon jó dolog, csak még nem terjedt szét a köztudatban. Pedig nem is drága dolog, csak ugye a chip leolvasásához állatorvos kell. Szóval egyelőre szerintem fölösleges, a címtartó tökéletes!
2008. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes. A címtartó kis bilétát könnyen elveszítheti, de a chip-et nem. Bármely állatorvos le tudja olvasni, illetve ha befogják, mint kóbor cica akkor az az első, hogy megnézik chip-ezve van-e.
2008. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó lenne, ha minden ember így gondolná, hogy egy talált macskát elvisz az orvoshoz, hogy megnézesse van-e benne csip, de sajna nem ilyenek az emberek, sőt sokszor nem is érdekli őket, ha idegen macska van a kertjükbe hiába fajtatiszta gyönyörű macska(mint az enyém). Inkább elszavarják vagy rosszabb dolgokat tesznek vele.. A nyakörv sajnos nem jelent garanciát, mivel sokszor elhagyja bunyó során eddig kb. 9-szer. Valami nyomkövetős csip kéne egy GPS-es. :))
2008. aug. 1. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!