Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámba belement egy kullanc...

Macskámba belement egy kullancs, de nem engedi kiszedni. Mi van, ha fertőzött? :S

Figyelt kérdés

Kutyámból már sokszor szedtem ki, ő hagyja, de a macskám nem. Ráadásul a szeme csücskében van, szóval elég érzékeny ponton, ha közelítek felé a kezemmel, már szalad is.

Csakhogy: húsvét van, holnap is, szóval legjobb esetben is csak kedden tudom állatorvoshoz vinni:S Mi van, ha fertőzött? Annak mik a tünetei? Enni eszik, de mégis, kicsit levernek tűnik. Bár lehet, hogy csak én képzelem be. Végül megy ide-oda, most épp az udvarra ment ki, dörgölőzik, hogy simogassam meg.... Szerintetek lehet baj?


2011. ápr. 24. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Macskára nem veszélyesek a kullancsok, nem kaphatnak tőlük fertőzést.
2011. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Huh, tényleg? Hát most nagy kő esett le a szívemről, köszi. Azért még megpróbálom majd belőle kiszedni, de sajnos nagyon tiltakozik ellene:S
2011. ápr. 24. 11:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nem kutyás téma!
2011. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha megfognád, betekernéd egy ruhába és kivennéd a kullancsot. Ha megszívja magát. kipottyan és sok kicsi utódot tesz le az udvarodba.
2011. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ninna ♥ ***** válasza:

A macskákat is megfertőzheti a kullancs sajnos! Itt egy cikk, ezt olvasd el: [link] Nem tudom, pontosan milyen betegségeket kaphatnak el, de szerintem a Lyme-kór tuti szerepel a listán..


A kullancsot viszont muszáj kiszedned. Ha neked végképp nem megy, akkor viszont vidd el ügyeletre. Ma is vannak állatorvosi ügyeletek, ott szakszerűen el tudják belőle távolítani a kullancsot. Márcsak azért is nagyon fontos lenne, mert ki tudja, hogy a szemének nem lesz e baja (bezsibbad, stb) szóval mindenképpen el kéne vinned, vagy neked kikéne szedni. A kullancs 3-4 napig lappang, utána kimegy, de otthagyja rossz esetben a fertőzést.

2011. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Babéziás tuti nem lehet.
2011. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Babéziás nem lehet, de Lyme-kór tuti szerepel a fertőzött betegségek listáján.
2011. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy kullancs. Inkább olyan mint valami húskinövés. Vagy nem tudom. Ilyen hússzínű valami. De lehet, hogy kullancs. ÁÁÁÁ de idegesítő. Úgy sajnálom. De ahogy úgy megyek oda, hogy most kiszedem, már rohan, ahogy 2 méteres sugárban megközelítem, mintha érezné, mit akarok csinálni.
2011. ápr. 24. 19:39
 9/13 eper. ***** válasza:
Kutyáknál azt hallottam , ha fertőzött kullancs van benne le kell húzni alul a szemhéját és ha belül fehér akkor gáz van ,meg ha sűrű a vizelete és büdös , meg ha az ínye fehér. Macskáknál lehet , hogy nem így van , de azért le írtam hátha segít . :)
2011. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tuti nem fertőzött, akkor már látszana rajta, de ugyanúgy viselkedik. Csakhogy lehet, hogy mégsem kullancs. De akkor mi?
2011. ápr. 24. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!