Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy anyamacska megeszi a...

Egy anyamacska megeszi a saját kölykét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mondjuk egy kóbor macskának vannak kölykei, és mivel nincs gazdája, ezért nehezen tud ételhez jutni, éhes, ezért megeszi a saját kölykét. Van ilyen szerintetek?


Azért kérdezem, mert van itt a környékünkön egy kóbor macska, születtek kölykei, aztán láttam, hogy a szájában volt az egyik kölyke, de úgy hogy a kiscicának a feje meg az első lábai már nem voltak meg. Szóval csak a hátsó része volt az anyamacska szájában, akkor nem ette amúgy, hanem csak cipelte magával, azt konkrétan nem láttam hogy ette is volna, de lehetséges, hogy a kiscica másik felét már megette?


Csinálna ilyet egy anyamacska a kölykével vagy valami más állat ölte meg a kiscicát? De akkor meg mért volt mégis az anyamacska szájában?


2014. jún. 27. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha ehes, nem eszi meg, de ha beteg, akkor meg szoktak enni sajnos. Legalabbis az allatorvos szerint elofordul, viszont kimondottan azert nem eszi meg a kolyket altalaban, ha ehes, a macskakban ugyanugy nagyon eros az anyai oszton, mint a kutyakban.
2014. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kismacska szerintem biztos nem volt beteg, már kb 1-2 hónapos volt, én láttam sokszor, tudott rendesen menni meg minden, teljesen normálisnak tűnt, nem volt beteg.
2014. jún. 27. 15:04
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Egészséges kölyköt nem eszik meg. Én egyszer láttam, hogy megette a kölykeit, de azok az éjjel fagytak halálra.


A leírtak alapján szerintem más ölte meg. Esetleg (ha messzebbről láttad) lehet, hogy nem is a kismacskát cipelte, hanem egy nagyobb testű rágcsálót.

2014. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Biztos hogy a kismacskát cipelte, láttam közelről (szörnyű volt), meg a tesóm is látta. Csak a teste meg a hátsó lábai voltak meg.

De ha nem ő ölte meg, miért cipelte magával?

2014. jún. 27. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha elütné a gyerekedet egy autó, akkor nem cipelnéd magaddal, hanem ott hagynád az aszfalton?

Lehetséges, hogy egy kutya támadta meg, és ő elvitte, úgymond, hogy eltemesse. Valamint attól, hogy te nem láttad a cicán, hogy beteg lenne, az anyamacska azért csak jobban tudja. Ha éhes a macska, akkor elmegy egerészni, vagy bemegy egy udvarba, hátha talál élelmet, de a saját kölykét soha nem enné meg.(kivéve ha beteg a kölyke!)

2014. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak az újszülött életképtelen kölykét eszi meg. Azt se mindig.

Kizárt hogy egy 1-2 hónapos kölyköt megegyen, inkább ő maga éhen döglik. Bár azért a macskákat ilyen téren nem kell félteni, ügyes vadászok.


Valószínűleg más támadta meg, a mama cica pedig elvitte elásni hogy a tetemtől a többi kölyöknek ne legyen baja.

2014. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De nem ásta el.. Hanem vitte magával ide-oda.. Pedig a környéken sokmindenkinek van kertje, ahol simán eláshatta volna a földbe, de ő csak bevitte a bokorba.


Igazából eléggé félek most ettől a macskától.. Eddig mindig megsimogattam, de ezek után nem merek már hozzányúlni, hogy láttam, hogy egy fél kiscicát visz magával a szájában.

2014. jún. 27. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne nyivákolj. Akkor többet nem simogatod meg, nem a te macskád, nincs hozzá semmi közöd. Hagyd, hogy élje az életét. Ha a te macskád lenne, már más lenne a helyzet.
2014. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos ez pár éve Nálunk is megtörtént.!:( Az anyacica a szemem láttára ette meg az 1-2 hónapos kölykeit pedig már tudtak menni de mégis. Erre Én is próbáltam választ kapni pár éve de sajnos nem sikerült, hogy mi lehet az a kiváltó ok ami miatt ez a szörnyűség megtörténik.
2014. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zala122 válasza:
68%
valószínű más szagot talált rajta
2014. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!