Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van a cicámnak?

Mi baja van a cicámnak?

Figyelt kérdés

Helló mindenki.

Nem régiben haza hoztam két tarka kis cicát az egyik havertól.Korcsok.

Soha nem volt még macskám ezért bármi van a cicákkal arra az interneten keressek választ.

Tuljadon képpen mikor elhoztam őket rájöttem kint nem biztonságos mert a németjuhász fajtiszta kutyusom minden macskát megfog és eltöri a gerincüket. De nem eszi meg. Meg a szomszédtól átjárt egy macska annak mindig adtam párizsit az ide szokott. Nagyobb macska volt és vemhes. Valhová lefialt és neki is vannak kiscicá itt járkáltak ma. ^^

De a másik szomszédomhoz beszökött a macska az oda ütött neki és a két hátsólábát húzta, kb egy hétig. Mindig látni lehetet merre kúszik. Lebénúlt, nem láttam egy idelye szerintem meghalt. :( Szval az én cicám bent vannak a legnagyobb biztonságban.

Lassan egy hónapja benti cicák és imádnak.

Nem bolhásak. Viszket nekik a fülük és koszos belül meg néha büdi is nekik.

Az folyamatban van. Az internet szerint fülatka.

Na ami a lényeg hogy az egyik cicám hányt tegnap.

Nagyon megijedtem (ő is). Gyorsan írtam be googleba miért hány. Ott írták h férges vagy ilyenek, de nem találtam a hányásába férget.

Nagyon jól tartom őket. Dagik lettek. Csak a mohóbbik hányt. Ő többet is eszik mint a másik.

Azóta nem hányt. De bugyug a hasa ha fekszik :(

Sok májkrémet meg szalámit meg vizet fogyaszt meg kolbászt meg ami szokott lenni kajának pluszba.

Mitől bugyoghat a hasa? Meg fájneki a kaki?

Félek hogy ez féreg és olvastam neten ez veszélyes.

Nem viszem orvoshoz. Nincs rá pénzem a szüleim meg kutyásak és ellenzik hogy legyenek. Nem támogatnak.

A fülükből kiszed a koszt mindig arcszeses fülpiszkálóval.

Veszélyesek e rám és a 3-éves kishugomra a cicák?

Mert akkor mennek kirándulni.

Sajnos vissza nem vihetem mert minden kicsi cica ami nem kell havernak az az 5,5 légpuskával addig lövi őket még mozognak :(

Így is csak ezt a 2-őt hoztam el pedig 4-en voltak.

De ez már folyik nála 10 éve biztos.

Nagyon sok cica hall meg.

De nem ivartalaníták azt a nagy szuka macskákát… inkább veszik a lőszert…

Ilyen rossz az élet erre.

Na de én meg kistesom oltatlan macskákkal biztonságosan egészségesen élhetünk?



2014. jún. 29. 00:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy a cicáim anya cicájuk még mindig él és semmi baja. Nem is beteg meg semmi. Szép a szőre is.

A szobámba meg nem hiszem hogy elkapnak valamit.

Ezek a kicsik is játékosak.

Mondjuk aki hányt azt sokat emelgeti kishugom és a cica egy nagy pókot is fogott éjszaka :O még a lábai is szőrösek voltak. Morgott rá. Nem lehez hogy megcsípte?

Nem tudom hogy volt a szobámba ekkora pók!

Ja és a szobámon kívűl rengeteg szoba virág van ami közt van mérgező de nem látok rajta harapás nyomokat.

2014. jún. 29. 00:44
 2/7 anonim ***** válasza:

A póktól aligha lett baja, a mérgező növénytől távol kell tartani mindenképp.

A táplálására jobb lenne macskáknak való táp. Lakásmacskák ha eleve nem betegek, nem valószínű, hogy terjesztenek bármit, ami emberre veszélyes lehet, de orvosi segítség nélkül ha betegek, elpusztulhatnak. A kishúgod ne tapicskoljon az almosládájukban, és kutya baja nem lesz.


A lövöldöző "havert" vedd fel ahogy macskákra lő, ez alapján feljelentheted állatkínzásért, a mocskos féreg megérdemli.

2014. jún. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos a májkrém még csak hagyján, bár az se a legjobb. Viszont a szalámit meg a kolbászt azt felejtsd el főleg kölyök macskának. Iszonyat fűszeres, nem tesz jót neki.

Felnőtt macska ha kap egy-egy leesett falatot sem egészséges, de azért az ő gyomra már jobban bírja, de egy kölyöké még nem igazán.

Ha vissza emlékszel a kishúgod se kapott 2-3 hónaposan kolbászt, nem véletlenül.

Hányni többek között hányhatott ezektől is, bár a rossz ételre inkább a hasmenés a jellemző.

Viszont mivel benti cica szánj rá párszáz forintot és kisállatkereskedésben vegyél neki macska füvet. Jót tesz a gyomrának és segít feloldani a szőrlabdát ami a mosakodástól keletkezik a gyomrában. Attól is hányhatott.


A hugodat pedig tanítsd meg hogy csak simogassa, ne emelgesse. Ha azt szeretné hogy ölbe legyen akkor üljön l és te tedd az ölébe. Bár a nyomorgatástól is inkább hasmenés szokott lenni, de az se jó.

2014. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tejjel elkevert tojás mindig jól jön nekik, imádják. De!! A macskák laktózérzékenyek általában, ezért csak laktózmentes tejet adj nekik, ami kb 330 Ft/liter.

Ezen kívül bármilyen macskatáp jó. Friss vizük mindig legyen és tiszta alom. Fabrikálj nekik játékokat, mert igénylik a mozgást. Elég egy hurkapálcika, valami apró rongy egy madzag végén, rákötöd és máris lehet játszani velük. Egy kis labda, vagy pingponglabda is megteszi, csak éjszakára dugd el, mert iszonyú zajt tudnak csapni vele. :) Az én macskáim képesek bármit végigpofozni a lakáson. Legutóbb az apámtól örökölt, méregdrága Mont Blanc töltőtollamat pofozgatták át a nappalin. Majdnem szívbajt kaptam. :)

Még valamit. Utólag sosem szabad büntetni őket, mert nem tudják miért kapták és csak félelmet váltasz ki belőlük. Sosem szabad megütni, vagy megrúgni őket, mert egyrészt az aljasság, másrészt a te kezedtől, lábadtól várják a védelmet, biztonságot. Figyeld meg majd később, ha valamitől megrettennek, akkor vagy elbújnak, vagy hozzád szaladnak, mert te vagy nekik a biztonság. Éjjel a kis kandúrom mindig hozzám bújik és úgy alszik el. Biztonságban érzi magát. Erre nem lett tanítva, magától csinálja.

2014. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mellesleg a légpuskás haverodat meg jól seggbe kéne rúgni!!

Azt ugye tudod, hogy amit csinál a cicákkal, az bűncselekmény?! Súlyos pénzbírság, vagy akár két-három év is jár érte.

2014. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi mindenkinek! :)

Tényleg úgy van ha félnek hozzám bújnak. Mindig együtt alszunk. Szeretnek nagyon. ^^

Veszek nekik majd. Vittem be egy kisebb tőkét kaparófának és van egy csomó játék amivel játszanak.

Sajnos a véknyabb kábeleimet minden nap szétrágják. De nem haragszom rájuk mert kicsik.

Egy két wc baleset történt ami miatt sokat fertőtlenítettem de már szoba tiszták vagyunk teljesen.

Egyszer ütöttem meg a mohóbbikat mikor a pókot kinyomtam és fel akarta nyalni ami kifolyt belőle.Én meg féltem felnyalja a mérgét. Mert hiába raktam el,dobtam az ágyra akkor is felakarta nyalni.

Egészségesnek tűnnek mostmár.

A mohóbbiknak szokott csak hangosan a hasa morogni, de csak kaja után. Biztosan emészt.

Tejet nem szeretik. Csak vizet isznak.

Nézem mindig a kakit. Nem megy a hasuk és nem látok benne semmi férget.

Hát igen a haver az tényleg egy féreg. De nem akarok bajt. Csak nekem mondja el mert bennem megbízik.

Sajnos egyszer szemtanú is voltam. De nem írom le mert nagyon szívszomorító történet.

2014. jún. 29. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen r_hadék állatkínzó bizalmával nyugodtan és lelkiismeret-furdalás nélkül vissza lehet élni. Vissza is kéne. Szenvedjen meg a g_ci.
2014. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!