Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ételt kell adni egy...

Mennyi ételt kell adni egy macskának? Hány gramm nedves és hány gramm száraz tápra van szüksége egy 10 hetes kismacskának és egy felnőttnek?

Figyelt kérdés
Természetesen a legjobb minőségűből gondolom.

2014. júl. 4. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy egy kismacskának 100gr nedves és 30 gr száraz táp kell egy felnőttnek pedig 100gr nedves és 130 gr száraz. Ez így jó?
2014. júl. 4. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
A macska "önetető", azaz amíg nem látod úgy hogy nagyon hízik kirakod nekia száraztápot, és naponta max. egyszer adsz neki mást is,ami egy sima házimacska esetében kb. 1 konzerv mennyiség.
2014. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kicsiknek én sosem számoltam még ki. Idén vettünk egy kismacskát, Royal Canin kittennel kezdtem etetni és igény szerint kapott. Amúgy a csomagoláson rajta van ezeknél a szuper tápoknál, hogy mennyit kell neki adni belőle, de én sosem mértem. Meg sem állt egésznap, nem csoda, ha hatalmas adagokat vágott be, mostmár ki van herélve, már hat hónapos, én most keztem el tartani az adagolást, hogy ne hízzon el.


Aki szerint önetető a macska, azzal csak az a baj, hogy a szuper prémiumok összetevői nem értéktelen hulladékok nagy részben, ezért, ha túl sokat hagysz neki enni belőle, akkor el fog hízni. Az olyan tápot ha megnézed elve kevesebb kell neki, és ha megfogod, összehasonlítod, kisebbnek tűnő anyag nehezebb, mint a gagyi tápból. Tehát nem biztos, hogy a macskának jó, ha mindig annyit eszik, mint amennyi belefér, mert jobban meghízna tőle. Sokat kijárósnál, persze más, de egy (többnyire) benti macskát komoly hízásra ítélsz ha igény szerint ehet. Fogyasztani nehezebb és mivel mindennap mindig látod nem biztos, hogy azonnal feltűnik, hogy kezd hízogatni.

2014. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sacc / kb leraksz elé valamennyit, ha még éhes akkor ugy is kümlődni fog ha nem akkir meg legfeljebb otthagyja. Hülyeség számolgatni , nem gépek ők.
2014. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg 1 alutasakosat adok neki reggel, délutánra pedig kap szárazat. De a száraz tápot nem nagyon akarja megenni, csak eszeget belőle. A Kitekathoz hozzá se nyúlt, ezért vettem neki Royal Canint, de az sem tetszik neki. Megpróbáltam feláztatni, hátha úgy jobb, de az sem működik. Alutasakosból szerintem 5-öt is megenne. De ha majd felnőtt lesz, 6-7 kg, akkor abból vagy 20-at kéne neki adnom, hogy jóllakjon. Az napi több ezer forint lenne.. Egy 10 hetes macska, hogy lehet ennyire válogatós?
2014. júl. 4. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig ilyen kis korban még nagyon lehet az ízlévilágát alakítani. Én fél éves koráig reggel-este adtam neki 1-1 marék prémium minőségű száraz tápot és ugyanígy konzervet (100-100 gr.) Miután ivartalanítva lett felnőtt tápot kap reggel 1,5 marékkal és 50-50 gr. alutasakosat. Emellett mindennap jól kifuttatom, lefárasztom agyilag is és nincs elhízva.
2014. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy ő dirigáljon. Ha nem eszi meg a kaját, akkor így járt, ne adj neki mást. Majd megtanulja, hogy azt is meg lehet enni és nem is olyan rossz. Ha lesed minden kívánságát, akkor válogatós lesz és ki fog harcolni minden finom és drága falatot. Egyébként nyers húst is adhatsz neki, az olcsóbb és annál természetesebb nincs.
2014. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Maxitabi ***** válasza:

Inkább nedves táp-konzerv ill nyers hús, mint száraztáp!!

A nedvest viszont nem hagyhatod elöl egész nap,mert "elmászik". A kölyök naponta többször egyen,de felnőtt cicák is minimum 2-3szor.Jellemző rájuk, hogy többször keveset esznek inkább. Az adagolás pedig a tápokon rajta van, de módosítunk, ha túl kevés-vagy ha túl sok.

2014. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaja adagolás:

[link]

2014. júl. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!