Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscica (még cicizik)...

6 hetes kiscica (még cicizik) nem igazán eszi az áztatot száraz tápot?

Figyelt kérdés
Szóval száraz tápot áztatok, pépesítek de épp hogy bele nyal, de nem eszik belőle. Az anya cica viszont már egyre kevésbé hagyja cicizni, így kéne már hogy egyen. Mit lenne érdemesebb kipróbálni alutasakost vagy konzervet? Melyik az amit szívesebben esznek a válogatós kis cicák, illetve melyik az egészségesebb?
2014. jún. 4. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy tasakos, vagy konzerv, csak jófajta legyen. Magyarul nem coop gazdaságos, nem whiskas, stb. Ha másnem, még a fressnapfban kapható multifit is jobb, mint a sima boltban kaphatók. Nem fogom a royal canint ajánlani, mert annak az árától biztos rosszul lennél.


Persze a whiskason is felnő, de alapvetően az szemét.


Ilyen kicsiknek még szokták kefírrel hígítani, turmixolni, pépesíteni a dolgot. Szegény csak tanul enni, fingja sincs még arról, hogy rágicsálni kéne. Olyat adj neki, amit el tud nyalogatni. (Ne tejet, azzal csóri nem megy semmire) Turmixolj neki konzervet mondjuk kis kefírrel, hogy nyalogatható legyen. Aztán ha rákap, akkor majd fokozatosan lehet hozzászoktatni a rendes kajához.


De a legjobb lenne szárazra szoktatni, abból mondjuk a happy cat korrekt minőség, korrekt áron és van junior verzió kiscicáknak. Én a kismacskámnak ezt és a royal canin kitten szárazat adom felváltva és emellé kap nagy ritkán alutasakosat hills, royal vagy azonos kategóriásat. Bár ő már eleve a szárazra állva jött a tenyésztőtől 14 hetesen, de volt már összeszedett kismacskánk és őket így szoktattuk az önálló evésre.

2014. jún. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"melyik az egészségesebb?"- egyik se !

Vegyél neki májat ( az én mostani cicám a kutya szájából kienné, annyira szereti !) vagy zúzát vagy más igazi húst vagy halat és vagdald fel apróra.

2014. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hathetes cicát még nem kell etetni, elég neki az anyatej. Azért van látszólag kevesebbet cicin, mert már többet tud szopni egyszerre. Az anyja maga fogja odavezetni a tálhoz, ha eljön az ideje.
2014. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3, nem minden macska gondoskodik megfelelően a kicsikről, olyan is van, amelyik pár hetesen lerázza magáról őket és kezd tüzelni megint...
2014. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöma válaszokat. A tesói esznek, neki nem jön be a száraz. Bármennyire pépesítem, bele nyal kettőt és ott is hagyja. Viszont az anyja már tényleg nem igazán szoptatja. Hiába sír a pici hogy éhes, próbál menni a cicihez az anya arrább megy. De ha szoptatja is amint bármi érdekeset hal (akár bemegyek hozzájuk, vagy a kajás cacsit) azonnal felugrik a ciciző pici mellől, pedig eddig ha a kicsik ciciztek akár bombát is robbanthattam volna se hagyta volna ott őket.

Lényeg a lényeg, ma vettem alutasakost és azt úgy ahogy van megeszi. Lehet átkeresztelem mis finnyáskának :)

2014. jún. 5. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!