Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska gerinc sérülésének...

A macska gerinc sérülésének következménye lehet időközönkénti görcsrohamok vagy fejremegés és mozgás koordinációs problémák?

Figyelt kérdés

A macskámra valószínűleg ráesett egy szék, kissé inogva jár a hátsó lábaival, 3-4 naponként görcsrohamai vannak (eddig kettő volt: hasalt a földön, a lábai kapálóztak, és harapott a fájdalomtól, gyorsan vette a levegőt, kitágult pupillával) aztán 10 percre rá már alább hagyott neki. Ma is volt egy ilyen, de enyhébb, mint az első. Mindkettő görcsnél bepisilt és az elsőnél be is kakilt)


Ez epilepsziás roham? Okozhatja a gerincsérülés?


Ebből felgyógyulhat?


Légyszi aki tud válaszoljon, DE SENKI SEM ÍRJA AZT HOGY AZ ÁLLATORVOSHOZ VIGYEM, MERT EZT TUDOM, csak nem tudom elvinni családi okok miatt.


Van erre valamilyen gyógymód?

Felépülhet?


2010. jan. 6. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A remegés és a rohamok egyértelműen idegrendszeri problémára utalnak, ami nem alakulhatott ki attól, hog rosszul lépett, ahhoz több kell. Szerintem ebben a stádiumban még tud vele kezdeni valamit a doki, ha pedig nem, akkor valószínűleg a legjobb, ha átsegíted a "szivárványhídon", mert a nagy fájdalmakba előbb vagy utóbb belehal szegény.


Lehet, hog nem olyan súlyos a helyzet, mint amennyire így távolról tűnik.

Próbáld tényleg nyugodtan tartani, ne engedd sokat mozogni.


Remélem rendbe jön!


Mindenképpen jeletkezz még!

2010. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szia 91%

A gerincére vágódott rá a szék 6 napja, valószínűleg az lehetett mert a székük el volt dőlve. Valószínűleg ez lehetett, mert a kis kuckójából már így jött ki, hogy a hátsó lábain dülöngélt. Enni azóta is eszik, most is vacsizott rendesen. Sajnos alig tudom sokszor leállítani, mert mindig jönni-menni akar.


Én szerintem (remélem) hogy megfog gyógyulni!!!

Kissé lehet hogy a gericvelő sérült (olvastam ilyenről) lehet hogy attól ilyen, és néha rosszul lép akkor fáj neki és attól lesz kicsit rosszul, nem lehet? Még a székre is ő akar felugrani-leugrani...mostanában mindig nézem. Bár most a görcse (ami enyhébb volt=lehet hogy fájdalma volt) után aludt 2-3 órát most itt van mellettem és dorombol.

Azóta talán még egy kicsit jobban is tolja a hátsó lábait.

Szerintem elmegyek orvoshoz és kikérem a tanácsát.

Wc-re is mindig elmegy.

Kivéve amikor volt ez a görcse maga alá wc-zett.


Mindig megy a többi cica után, kíváncsi, szagolgat mindent.

2010. jan. 6. 20:10
 13/15 anonim ***** válasza:

No, mit mondott az orvos? Felhívtad? Mi van a cicussal? Jobban van?

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezősködöm, de nagyon aggódom értetek... Remélem rendbe jön.

2010. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Holnap utánajárok ennek, bár itthon ellenzik-nincs pénz- .

szegény ma leesett a székről ahol aludt és utána megint volt egy kisebb görcse. Ez egy pillanat alatt történt, úgyhogy most bent alszik a szobában, ott nem tud sehonnan sem leesni. Bekentük hátul a faroktövét és a gerincét mentolos krémmel ami hűsíti a fájdalmat. Nem tudom, hogy fog-e neki ártani (nem én akartam bekenni neki), de nem nyalja le, az biztos.

Legalább valami fájdalomcsillapítót vagy valamit kellene neki íratni, csak az a gond, hogy lehet hogy az állatorvos sem tudna semmi okosat kihozni ebből:P

De ez kiderül.

A vizeletét ereszti el, bár valamikor elmegy wc-re h pisiljen v kakiljon.

2010. jan. 7. 21:59
 15/15 A kérdező kommentje:

Nos, annyi változott, h a wc-zési ingere van, de nem érzi ha kell.

A görcsök elmúltak és a fejremegés is.

Enni mindig fel kel. Jönni-menni is szokott, csak úgy, hogy kicsit hozzáérek oldalt, hogy nehogy el essen.

A farka tövéhez ha hozzányúlok, már mozgatja.

Végülis megy ha neki indul.

SAjnos pénzem nincs dokira, szerintem nem törött el semmije, mert mindenét tudja mozgatni, csak kicsit gyenge.

Keenm a háta környékét Indometacinos kenőccsel, azóta nem görcsöl be ( a fájdalomtól, mint eddig).


Volt nekem 10 éve olyan kiscicám, aki valahova becsípődött v rosszul esett, és 2 hátsó lábára lebénult. Szegény napokig enni sem evett, gubbasztott. Aztán jobban lett de fókaként kúszott továbbra is.

Elkezdtük talicskáztatni és így ment mindenhova.

Egy hónap alatt rendbe jött.


Nincs pénzem orvoshoz vinni, max. írna fel fájdalomcsillapítót vagy mit?

Azt mi is adunk neki, így nem s görcsöl már.

2010. jan. 9. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!