Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskámmal?

MinerHuni12 kérdése:

Mit tegyek a macskámmal?

Figyelt kérdés
2 napja van nálunk. 3 hónapos. Néha ha meg akarom simogat ni vagy csak elmegyek a szobámban akkor ugrik harap legyen az kéz , láb.

2014. júl. 5. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Játszik, gyakorol vadászni. Ez teljesen normális. Ilyenkor erélyesen szólj rá hogy nem szabad. Esetleg FINOMAN megrázhatod a garbancát.

Majd kinövi, leszokik róla.

2014. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csak játszik, vagy fél tőled? Mert ilyen korban sok macska nagyon játékos, és azért "támad". Pl.: a miénk is még kölyök macska, olykor rájön az 5 perc és nekiugrik a kezemnek vagy a lábamnak, de csak játékból csinálja, van hogy közben dorombol is. Ha túl nagyot harap, akkor kicsit rá szoktam csapni, majd megtanulja...
2014. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi csak játszik:) De egy bizonyos kor felett már ne enged neki, mert az én macskám még felnőttkorában is ezt csinálja, és néha már zavaró tud lenni.
2014. júl. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 6. 05:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is játszik. Ha nem menekül, prüszköl rád, meg láthatóan fél tőled, az játék. Igazából nem is akartam felhozni a félelem lehetőségét, csak ha már úgyis említették.


Szóval ilyesmire kár gondolnod, csak játék. Viszont igen, meg kell tanítani, hogy ezt nem szabad ilyen vadul. Aztán majd megtanulja, hogy csak finoman :9

2014. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is ezt csinálja :D Az én macskám felnött cica és néha játékból csinálja.De leginkább akkor amikor nem adunk neki enni mert már amúgy is sokszor kap enni és akkor megtámadja a lábamat.
2014. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!