Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
Egész nap nyávog az ajtóban. Az a gond, hogy mióta szült kicsit elkanászodott. Ha beengedem egy pici időre, bepiszkít. Előtte jól megvolt kint, alig akart bejönni, most meg egész nap nyávog. Ha bejön akkor is. Kaját, mindent kap, nem az a baj... A másik meg, hogy most az az új szokása, hogy mindent idehoz. Értem én, hogy ő macska és vadászik és megmutatja, ügyes is, meg is dicsérem, de mihe kezdjek napi két madárral meg egérrel? Tegnap bejutott a házba a madarával, hát nem nagyon örültem neki... Mindegy. Szóval mivel tudom leszoktazni a macskát a fojtonos nyávogásról? Mostanában minden nap a hajnali nyávogásra ébredek és ez így nem jó... Félre ne értsetek, én szeretem őt,ha kint vagyok és odajön akkor játsuok vele meg megdögönyözöm, szóval foglalkozok vele. Mit mondtok?
2014. jún. 7. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ivartalanitatni kell mindeképp.
2014. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás jó dolog, de nem segít a nyávogáson.


A macskát megtanítottátok arra, hogy nyávogásra az ajtó kinyílik. Ha nem akarjátok, hogy bent legyen (ha csak a bepiszkolás a gond, érdekelne, hogy alom van-e neki benn a házban?), nem kell beengedni. Legyenek kötélből az ideigeitek és legyetek kitartóbbak, mint a macska. Majd abbahagyja a nyávogást, ha rájön, hogy nem megy vele semmire.

2014. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
Ivartalanítás...
2014. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ivartalanitással bizony a nyávogás is megszűnik.
2014. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van bent alom, de mindig kikerüli. Ha odarakom, ahová piszkít, akkor máshová piszkít. Régen volt, hogy használta az almot de mostanában nem hajlandó. Izgalmasabb a konyha járólapja.

Ha rá is tudom szoktatni, az oké, ha most még beengedem, mert nyitva hagyom az egyik kis ablakot ahol be tud jönni, de télen nem hagyhatom nyitva és nem fogok tudni félóránként neki ajtót nyitni.

Így is tervben van az ivartalanítás, remélem az megoldja majd a gondot.

2014. jún. 7. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!