Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért megy a hasuk sokszor a...

Miért megy a hasuk sokszor a cicáimnak? És miért soványodnak le gyakran?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
tehéntejet, vagy tejtermékeket kapnak? Az okozhatja.
2014. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért megy a hasa, mert valami olyant eszik, ami nem kéne. Tejet egyáltalán nem szabad, mert a cicák többsége laktózérzékeny, vagy laktózmentes tejet, vagy kimondott cicatejet szabad inniuk. Mivel eteted? Lehet, hogy az sem tetszik a pocakjának.


Lesoványodni lesoványodhat azért, mert férges. Negyedévente kell féregteleníteni, pici cicát 3 hónapos koráig meg kéthetente, de orvos minden tájékoztatást megad. Mondjuk az én cicám is soványka, pedig kap enni, de az elmúlt időszakban hatalmasat nőtt és le sem lehet lőni, egész napvagy a többi cicámra, vagy a kutyámra vadászik a lakásban. A soványság lehet életkori sajátosság is (ha kicsit komolyodik, megáll a növésben, akkor hízni fog), de ha hasmenése is van, akkor ott valószínű, hogy összefüggés van a kettő között.

2014. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hasmenésük csak néha van, a soványság szerintem is csak olyan normális, mivel most kamaszodnak és már el is csavarognak a háztál egy rövid időre, már több mint valószínű hogy párosodtak is valahol. ugyhogy a soványság az rendbe van. a hasuk meg csak néha megy, tejet nemkapnak
2014. júl. 6. 23:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kapnak? Az én kandúrom is sovány volt amikor kóborolt, ivartalanítani kell! A hasmenést okozhatja a táp vagy valami amit megettek máshol. Ivartalanítsd őket, így soványak és sebesek lesznek, és könnyen el is tűnnek!
2014. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Macskatápot és maradékot is kapnak
2014. júl. 7. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!