Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap előtt vettem egy...

Tegnap előtt vettem egy sziámi kiscicát, de egész nap nyávog, mért? Azt tudom, hogy a sziámik nagyon beszédesek.

Figyelt kérdés
A másik bajom: tegnap hányt,de csak a tápot hányta ki. Azért lehet,mert sokat evett? A kettő együtt engem megijesztett,arra gondoltam,hogy lehet valami baja van. Ezért kérdezem,mert egyébként bújik,dorombol,mindíg jön utánam meg amúgy nem néz ki betegnek vagy ilyesmi.

2014. júl. 7. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tegnap jött, még új neki a hely, bizonytalan, téged sem ismer annyira, persze hogy nyávog. Ha a hányás ismétlődik, akkor ráfér az állatorvos.
2014. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak egyszer hányt,azóta nem. Tegnap előtt jött
2014. júl. 7. 09:43
 3/12 anonim válasza:
ha voltak testvérei akkor biztos hiányzik neki.a hányás a meleg miatt is lehetett vagy valóban sokat evett.foglalkozzatok vele többet.ha vannak gyerekek mégjobb.biztos unatkozik.vagy lehet még az a változat is hogy eddig szabadban élt most pedig lakásban.erre az a megoldás hogy vesztek cicapórázt és egy nap legalább egyszer leviszitek.énis ezt csinálom:))
2014. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lakásban volt tartva,anyuval,apuval meg kettő testvérével. :)
2014. júl. 7. 09:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak megijedtem,nehogy valami baja legyen mert olyan kis picurka még :)
2014. júl. 7. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban sziámi, akkor illene tudnod, amikor kiválasztottad a fajtát, hogy ők "beszédes" cicák.A cica ne sokat egyen, hanem a megfelelő mennyiségű, minőségű ételt add csak neki.
2014. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A sziámik, főleg ha egyedöl vannak, nagyon kötődő, okos és beszédes macskák. Próbál kommunikálni és keresi a családját.

Sokat foglalkozz vele.

2014. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Most olvastam a kérdésedet. Azóta is sokat nyávog a cicád?

Mi tavaly nyáron hoztunk egy sziámi cicát és ugyanígy jártunk vele, nyávogott ha kellett, ha nem. Fel is hívtam az előző gazdit, hogy mi lehet a baja a kiscicának, de azt mondta hogy szerinte is csak a testvérei meg az anyja hiányzik neki. Mára már elmúlt egy éves és fokozatosan kinőtte a nyávogást, bár még mindig jelzi, amikor éhes, ha alomba megy vagy ha ki akar menni.Ok nélkül már nem nyávog, de sokáig hallgattuk a hisztijét és a dumálását, sokszor úgy, hogy minden a feneke alá volt rakva. Sok türelem kell hozzá, a sziámi ilyen fajta. Ivartalanítottuk is, szerintem az is segített rajta, hogy mostanra már lenyugodott. A hányás pedig a sziámikra jellemző dolog lehet, az enyém is szokott néha, ismerősömnek is van sziámija és neki is szokott hányni, úgy hogy alapba semmi baja nincs. De ha továbbra is aggódsz emiatt, azért nem árt megkérdezni egy állatorvost.

Mindenesetre sok örömet és kitartást hozzá!

2014. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Még 1-2 napig nyávogott,de aztán abbahagyta. Néha rájön a nyávogás,de nagyon aranyos,imádom a picikét :)
2014. júl. 21. 19:18
 10/12 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem egy sziami-felperzsa keverek kiscicam van, 3 napja van nalam. Rengeteget nyavog,ha nem lat mar sir, de akkor a legjobb neki ha fogom a kezemben...szerintetek ez miert van? pici meg, biztos hianyzik neki a csaladja, de sajnos most delelott egyedul kell hagynom meg masfel hetig es nem szeretnem h rossz legyen neko. Illletve meg az a problemam vele, hogy alig iszik. Az etvagya de alig nagyon jo de inni szinte nem is latom:S koszi elo segitseget! es azert itt kerdezem mert latom h ti is sziami gazdik vagytok! :)
2014. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!