Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica leszoktatása az ember...

Messzena kérdése:

Cica leszoktatása az ember nyalogatásáról?

Figyelt kérdés
Macskapszichológust keresek!Utcán talált babacicánk bújt,dagasztott és nyalogatott.A sérült kis lelke miatt hagytuk,de most már 1 éves,és még mindig nyalogat(csak engem). Szeretnénk leszoktatni róla,de csak humánus módszerrel.Minden válasznak örülünk,de igazából szakember segítségét kérnénk,mert több módszer is csődöt mondott már.

2014. júl. 8. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem egy kicsit koppants rá a fejére vagy told el olyankor


nem tudom próbáltátok e?

2014. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha titeket zavar akkor mindenképpen szoktassátok le mert magától nem fog leszokni, enyém 2 éves kora ellenére is ezt csinálja! Ha a tiétek elkezdi akkor rakjátok arrébb, toljátok el a fejét, fújjatok rá (ne úgy mint ha macska lennél:D,enyém ezt nagyon utálja)
2014. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A büntetés sosem segít, egy macska nem érti hogy miért tolod el a fejét, vagy miért ütöd meg. Csak ideges és stresszes lesz tőle, aminek következtében lehet hogy agresszívabb lesz, és nem fog bízni az emberekben.


Általában akkor csinálják ezt, amikor nem rendesen "váltak el" a kölykök az anyjuktól. Ahogy írtad, ez úgymond egy lelki trauma. Az gondolja, vagy legalábbis téged választott "fogadott" anyukának.


Ha szakembert keresel, akkor viszont rossz helyen vagy :)


Amúgy megkérdezhetem hogy miért szeretnétek leszoktatni? Az én cicám is ezt csinálja, neki az anyja 1 hetes korában pusztult el, csoda hogy életben maradt, a testvérei mind elpusztultak....én inkább örülök, így néha azt hihetem hogy kifejezi a "szeretetét", ami butaság, mert szerinte én csak egy etető-masszőr vagyok aki a házában lakik :D

2014. júl. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én nem bántanám de ha nagyon zavar mikor nyal akkor valami ruhadarabot vagy akármit fogj és áztass át valami keserűvel vagy rossz ízűvel, mármint amit a macska nagyon nem szeret, és mikor nyalogat akkor próbáld meg észrevétlen vagy akár láthatja is, nem tudom szóval próbál meg hogy odadugod a nyelve alá, és így nem kell megütni sem és tartani attól hogy elvadul miatta, hanem egy idő után rájön hogy akárhol nyal meg, az neki rossz ízű...


így még nem jártam macskával, de én ezt próbálnám ki...


enyém harap de csak a lábujjakat, de neki elég ha elveszem onnan és simogatom vagy csak betakarom a lábam...


jah és ha nem gond írj vissza légyszi ide hogy mit gondolsz erről amit írtam vagy hogy megcsinálod-e... :)

2014. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
# 4-es vagyok... de egyébként ez hogy nyakon hajítom és megsértődik egy életre ez nem feltétlenül igaz, mármint nem minden macskánál, nekünk is van egy befogadott macskánk és bizony kapott már tőlem is pár sallert mert felment a konyhaasztalra meg hasonlók, és nem sértődött meg, bár azt hozzá kell tennem hogy ő sokszor rosszabb mint egy kutya, mármint hízelgés terén... :D szóval ő olyan hogy bármit csinálhatnék vele, bújna és hízelegne, talán csak a víz láttán futamodna meg...
2014. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sebok ***** válasza:
nem fogod tudni leszoktatni. a mienk szintén ilyen volt de amint az ölünkben elfekszik és jól érzi magát akár 2 perc folyik a nyála
2014. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Próbáltam az eltolást,rászóltam,de nem segít.Eléggé zavar,de hagyom - soha nem bántanám.Próbáltam azt is,hogy közben nem simogatom,de hát számára az a lényeg.Kompromisszumot "kötöttünk":csak a kezemet-karomat nyalhatja (Ő ugyan nem egyezett bele,de próbálom így kordában tartani)Előbb-utóbb eldől lefekszik,de ez mindig utóbb.Amúgy egy tündér,és tényleg csak ez a "baj"vele.Azt hiszem hozzászokok. Köszi Nektek !!!
2014. júl. 8. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy csak nyalogat. Az én cicám dagaszt, kieresztett körömmel, pedig már kb. két éves. Télen még nem volt gond, polárpulcsiban, de melegben mégsem ülhetek nyakig beöltözve. Így viszont szépen ki szokott dekorálni. Elküldeni ilyenkor nincs szívem, mert boldognak látszik és érzem, hogy a szeretetét is így fejezi ki. Per pill tötölközővel védekezem::)
2014. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
xDD LOL :D enyém csak akkor karmol vagyis szép lassan fokozatosan ereszti belénk a körmét ha nem foglalkozunk vele... 6 éves kandúr és hát gondolhatjátok mekkora és vastag körmei vannak...:D
2014. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Este a feleségem befújja a nyakát egy parfümmel, mivel az egyik cicánk csak este lefekvéskor nyalogatja a nyakát. Amióta ezt csinálja a cica kerüli a kerüli az esti nyalakodást.

Mondjuk az is igaz, hogy ettől a parfümtől én is falnak megyek. :D

2014. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!