Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított nőstény macskáh...

Ivartalanított nőstény macskához miért járnak kandúrok?

Figyelt kérdés
(Olvastam több helyen, hogy több gazdinak ivartalanítva volt a macskája, kutyája, mégis vemhesek lettek...)

2014. júl. 8. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Az lehetetlen, hogy vemhesek legyenek, ha ivartalanítva vannak, akárki akármit mond. Teljesen egyértelmű ;).

Az a macska, aki ivartalanítás után vemhes lett, az nem volt ivartalanítva.

2014. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Itt olvastam, hogy hogyan végzik az ivartalanítást:

[link]

"A mutétet intravénás altatásban végezzük. Miután a macska elaludt, leborotválják és fertotlenítik a hasát, majd az állatorvos 1-1,5 centiméter hosszú bemetszést ejt a macska köldöke mögött. Speciális eszközzel (kampóval) felkeresi a petefészkeket, majd annak ereit leköti, hogy megelozze a vérzést az operáció alatt. A méhet ellenorzi, és csak akkor távolítja el, ha az beteg vagy magzat van benne. A következo lépés maga az ivartalanítási procedúra, amikor is a petefészkeket eltávolítja."


Azok közül, akiknek a méhe nem volt eltávolítva, csak a petefészke, náluk fordult elő a vemhesség.


Egyébként többen is írtak erről. Nem értem, hogy miért kellene ezeket a tapasztalatokat megkérdőjelezni. Így kétszer kellett elvinniük az állatot ivartalanításra.


Máskor jó lenne a kérdésre válaszolni inkább.

2014. júl. 8. 11:43
 3/14 Platypus ***** válasza:
85%
Ez egy nagyon ritka jelenség. Kutyánál a modern nézetek szerint eleve eltávolítják a méhet, így csak a régimódi állatorvosoknál fordulhat elő ilyesmi. És eleve csak akkor, ha tüzelés során történt az ivartalanítás, amit elvileg nem is lenne szabad elvégezni, mert kockázatos. Az ilyen esetek nem az ivartalanítás hibái, hanem az állatorvos volt igénytelen.
2014. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

En olvastam mar sarkanyokrol, varazslokrol, és urlenyekrol is, ettol fuggetlenul tudom, hogy a noi petesejt a petefeszekben termelodik.

Igy, a petefeszek eltavolitasa eseten, nem termelodik olyan, amibol kolyok lehetne.


Ennyit a tundermesekrol, a visszanott petefeszkekrol, herekrol, es a szuznemzesrol.


A kerdesre pedig az a valasz, hogy amikor bagzasi ido van, a kandurok mennek olyan nostenyhez is, amelyik meg pont nem ivarzik. Mert ugy vannak vele, hogy majd fog.

2014. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de kérlek, figyeld a kérdést:

"Ivartalanított nőstény macskához miért járnak kandúrok?"

A kérdésem ez, a többi gondolatot zárójelben jegyeztem meg.


Egyébként kutyáknál lehet, hogy azonnal a méhet távolítják el, macskák esetében azonban nem így van.


Macska:

"A nőstény állatok ivartalanítása során műtétileg eltávolítjuk a petefészkeket és ESETLEG a méhet is."

[link]

2014. júl. 8. 11:57
 6/14 A kérdező kommentje:
#4-nek: pedig megtörtént esetek, hiába jössz a tündérmesékkel.
2014. júl. 8. 11:58
 7/14 Platypus ***** válasza:
79%
De az is ott van az idézetedben, hogy ha magzat van a méhben, azt eltávolítják. Ha nincs magzat a méhben, és mégis vemhesség alakul ki a petefészek eltávolítása után, az csak úgy lehetséges, hogy a petesejt frissen szabadult ki a petefészekből és az ivarutakban kóborolt a műtét alatt, közvetlenül utána meg beágyazódott. Ez pedig tüzeléskor lehetséges, amikor nem lenne szabad ivartalanítani. Mindenképpen szakmai hiba, ha ez megtörténik, és az a minimum hogy az orvos mea culpázva ajánlja föl a következő műtétet ingyen.
2014. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5%

Kedves kerdezo.


Felreteve az aroganciat, amit erzek, amikor a ivartalanitott allat megis vemhesedeserol irsz

(Es szamomra olyan mit az ufok, es a jeti)

Kerlek, fogad el, hogy ami nincs, az nem jelenik meg a semmibol.

Es petefeszkek nelkul nincs honnan jonnie a noi petesejteknek, es anelkul nem lesz kismacska.


De, ahogy hiszed.

Itt szeretnem megjegyezni, van folosleges 2l tibeti csodavizem, amit ha megiszol, meg a amputalt kez is visszano, es orok eletre immunis leszel a rakra, es a megfazasra.

Csak 100e forint. Kell?

2014. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.


De lehet, hogy a kérdésemre is tudod a választ.


"Ivartalanított nőstény macskához miért járnak kandúrok?"

2014. júl. 8. 12:08
 10/14 Imola Ágnes ***** válasza:
macskákhoz nem értek, de kutyáknál teljes ivartalanítás után a szuka mellékveséje átveheti a hormontermelést, és ugy viselkedik, mint a tüzelő szuka, azzal a különbséggel, hogy nincs hogy vemhesüljön.
2014. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!