Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka a macskám vad...

Mi lehet az oka a macskám vad viselkedésének?

Figyelt kérdés
Két felnőtt macskám van (nőstény mind a kettő), egy ideig teljesen jól kijöttek egymással. Egy ideje azonban az idősebbik nagyon vadul viselkedik a másikkal szemben. Fúj rá, felpofozza, megmarja, elijeszti, stb... Nem nagyon értem a viselkedését.. Lehet valamilyen hatalmi harc? Mit lehet tenni velük, a fiatalabbik már alig mer a közelébe menni, gyakran még enni sem eszik, mert a másik elzavarja az ételtől.
2007. okt. 18. 22:18
 1/4 anonim válasza:
85%

Szia!


Kandúroknál érthető ez a viselkedés, az én macskáimmal is előfordult. Nőstényeknél nem tudom, van-e valamiféle rivalizálás, de ha nem akarsz kölyköket, és eddig nem tetted meg, szerintem ivartalaníttasd őket. Nem olcsó mulatság, igaz, de utána jobb lesz nekik is.

2007. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet idegenszagot érez rajta?Vagy terhes?De egyébként a macskák is van hogy összevesznek,lehet nemsokáig tart ez a harc.Addig is etesd őket külön.
2007. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondok valami hülyeséget, de remélem nem igaz...Lehet, hogy az idősebbik veszett lett, de remélem, nem habzik a szája, vagy ilyesmi. Én azt ajánlom, a biztonság kedvéért, nézesd meg az állatorvossal.
2007. okt. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia! Az én macskám is szokott vad lenni! De ez azért van mert játszottam vele kis korától kezdve. De gondolom nem erősen harap meg!!?? Mert engem csak játszásból szokott harapdálni! Aztán meg a következő pillanatban meg odabújik hozzám!
2007. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!