Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e tartani? Bővebben lent.

Lehet-e tartani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lehet tartani macskát panel lakásban, ha gyakran viszem le sétálni, és hagyom, hogy lent kibontakozzon úgymond mint egy kerti macska? Vagy inkább ne erőltessem ezt a dolgot ?

2014. júl. 12. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám panelban él, a lába sosem érintette a földet. Kiegyensúlyozott, tiszta, és 20 éves. Törődj vele sokat ,akkor lehet. Én a sok betegség miatt nem vinném le.
2014. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért ne tarthatnál? Az első cicánk lakásban élte le az életét, bár néha kiszökött, de akkor is csak a gangra.

Nagyvárosban csak azért nem ajánlatos kiengedni egyedül, mert nagyon sok az autó. Volt már hogy elütötték az egyik cicánkat, senkinek nem kívánom hogy ezt átélje. Akkor inkább ivartalanítsd és tartsd bent, teljesen boldog lesz ott is :)

2014. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
Az egyik barátnőm a cicáját teljesen bent tartotta,nem vitte le soha az utcára.Fent volt alom neki,ott végezte a dolgát.Ennyi.
2014. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Én kertes házban lakom, mégse mennek ki a cicáim.
2014. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. És egyikőtöknél sem csinált kárt a bútorokban, ilyesmi?
2014. júl. 12. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:

2# kommentelő ismét


A ház több pontjába is vettük kaparófát neki. Sajnos ettől függetlenül az ajtófélfát tönkretette, de utána megcsináltattuk és fém lapokat szereltettünk rá.


Nekünk egyedül a függönyöket tette tönkre, mert nem húzzuk el sose, viszont hogyha ő fel akar ugrani a párkányra akkor könyörtelenül körömmel húzza el.


Ha ez zavar, akkor csak el kell vinni és levágatni a körmeit. Mostanában már én vágom a cicánk körmét, havonta 1x és mostanában a függönynek sem esik bántódása :) Ettől még Ő persze élesíti a körmét, de már csak a kaparófákon.

2014. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a sétáltatás dolgot ne erőltesd. Nagyon vagány dolog lehet, hogy hámmal és pórázon sétáltatod, de a macska az nem kutya. Gondol egyet és pillanatok alatt olyan galibát csinál, hogy vakarhatod a fejed.

Az összes macskám lakásban élt, volt amelyik lábrázást kapott a nyitott ajtótól és eszébe nem jutott, hogy kimenjen. Az egyik macskám megtanulta kinyitni az ajtót, de csak kiült elé és bámészkodott. A szomszédok csak Nagyságos úrnak hívták. :)

A lényeg az, hogy ne legyen ingerszegény a környezete. Legyen kaparófa, játék, élelem és friss víz. Én például az ajtófélfára padlószőnyeg darabot erősítettem és azt nyúzzák nagy előszeretettel. De csináltam nekik kaparófát is, amolyan macskamászóka típusút. Azt kaparhatják és pihenhetnek rajta. Kis ügyességgel bárki megcsinálhatja.

2014. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!