Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik fajta macskát lehet...

Kismateka kérdése:

Melyik fajta macskát lehet kint tartani télen-nyáron? Lenne meleg helye meg minden. Házi macskán kivül!

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A kommentelőknek: Nem csak a 100ezer fölötti macska a jó, a tenyésztők semmi emberi kapcsolatot nem állítanak az állatokkal, azok csak ''termelik őket'', ergo: jobb ha családias, emberhez szokottabb macskát szerválunk, világ életemben olyan macskáim voltak, amiket egy barátnőmtől hoztam, vagy találtam kidobva az utcán csontsoványan, ugyanolyan szeretetreméltóak."


Igen, ugyan olyan szeretetre méltóak. De ha lehet, ne támogassuk már azokat a "kedves családokat", akik annyira szeretik, hogy hagyják évente leelleni a macskájukat, mikor ezrével vannak gazdátlan macskák pont az ilyen almok miatt.


A tenyésztők az adott fajta jobbátételével foglalkoznak és ennek megvan az ára. Aki nem akar fajtatiszta macskát, ne költsön rá százezret, DE ne is vegyen x fajtának behazudott akármilyen házimacskát 20-30 ezrekért, amit aztán majd kinn tart a kertben dísznek. Nem is értem, minek az ilyennek macska, úgyis csak enni fog hazajárni.

2014. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Brit rövidszőrű macskánk van és nagyon jól elvan kint és bent egyaránt. Mondjuk erre már egész kicsi korától rá van szoktatva és igen egyetértek azzal a kommenttel,hogy nem csak a 100.000-res macska a jó.
2014. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kint etetsz egy macskát, még nem leszel a gazdája. Attól, hogy megvásárolod, pláne nem. Ahhoz családtagként kell tartanod felelősséggel. A macskák értelmes lények, és főként szeretik a meleget. Ha nem engeded be, akkor rendkívül rövid időn belül keres magának olyan gazdát, akit szeret.
2018. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!