Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a fekete...

Mi lehet a baja a fekete kandúr macskámnak?

Figyelt kérdés

Van egy fekete kandúr macskám ,sokat csavarog se néha sebekkel jön haza. Amik maguktól elmúlnak, de van vagy három seb a nyaka korul, amit nem tudok kikezelni, adtam neki antibiotikumot és kentem fekete kenőcsel ,el is múlt neki szépen, visszaforrt.

Miután abbahagytam az antibiotikumos kezelést el kezdet dagadni a sebhely és újból kifakadt.Kezdjem újból az egészet vagy mit csináljak ? Tanácsokat kerek .


2010. jan. 8. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez akkor volt, amikor túl szoros volt a nyakörve. Meg nyáron alig volt ott szőr. De ez már nem erről szól. Szóval sztem vidd el orvoshoz, az biztos tudja mit kell tenni. Vagy kezdd el újra kezelni, és egyszer csak elmúlik. :-)
2010. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el gyorsan orvoshoz. Ki tudja mit szedett össze a kandúr macska. A helyedben ivartalanítanám is!
2010. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiivartalanítod akkor nem lesz ilyen probléma! :)
2010. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen tályogokat rendesen ki kell kezelni, különben úgy néz ki, mintha begyógyulna, de valójában az új bőr alatt még mindig ott van a seb. Vidd el orvoshoz, hogy szedje rendbe neki, meg szerintem heréltesd ki, akkor nem kell állandóan kezelgetni ilyenek miatt.
2010. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ivaros kandúrt nem szabad kiengedni!!! Ennél jobban kell rá is vigyázni és arra is, hogy nehogy miattad szülessenek a -10 fokra szerencsétlen árva cicák azért, hogy betegen meghaljanak. Ennél azért több felelősséggel gondolkodj, ha szereted az állatokat, hisz ez az ő szenvedésükhöz vezet. Elég, ha csak a saját macskád állandó sebeire gondolsz. Ne haragudj, hogy ezeket így leírom, de tényleg az állatok szívják meg.
2010. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljes mertekben állatbarát vagyok ! Falun lakom és nagyon kell a macska, mert ha nem, ellepnek a patkányok, meg az egerek, vakondokok. Szóval nem szeretném ivartalanítani. Egyáltalán nincsen sok macska a környéken. Szóval kell az utánpótlás. Amúgy nagyon szép példány, ébenfekete, fényes szőrű, hatalmas példány. Szóval kár lenne kiirtani a magját .
2010. jan. 9. 10:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ivartalan, ugyanúgy tud egerészni, hisz azt nem a golyójával vagy petefészkével teszi. Egy macska szaporulata 2 év alatt 8000 macska is lehet. Gondolom ennyire nincs szükséged. Ivartalanítsd a sajátot és én viszek neked sintértelepi vagy menhelyi cicát, amennyit akarsz. Rájuk úgysem vár semmi jó, altatás vagy max. menhelyi élet, gazdi csak nagy ritkán.
2010. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!