Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet valaki egyik...

Hogyan lehet valaki egyik pillanatról a másikra allergiás a cicákra?

Figyelt kérdés

Adott a nagymamám(78), akinek immár 4 éve van egy kandúr cicája(nincs ivartalanitva). Imádja, egyedül lakik, tehát kényezteti, egyfolytában simogatja, együtt vannak állandóan, imádják egymást.


Pár hónapja kiütések jöttek ki a testén, amit nem tudtunk mire vélni, és pont ott ahol a cica mindig aludt(ölében).

A kiütések először kisebbek, aztán amikor elvakarja - mert eszméletlenül viszket - 5 ft-os nagyságúak.


Kipróbálta, hogy nem engedi oda a cicát, és a gond megoldódott, de teljesen lelki beteg ez miatt. Az orvos csak annyit mondott, hogy ne engedje oda.

Egyébként a ház patyolat tiszta.


Mitől lehet hogy eddig abszolút semmi gond nem volt, most meg egyik napról a másikra csak igy előjött?

Valami tipp esetleg ezeken kivül?(hepa szürős porszvó/légtisztitoberendezes, allerpet, ivartalanitas, fesules, furdetes)



2014. júl. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy a nagymama immunrendszere legyengült, és ezzel függ össze az allergiás reakció. Hm? Egy Béres-csepp kúra, vagy valami hasonló rosszat biztos nem tesz.
2014. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért tartom furának, mert az állapota ugyan olyan az utóbbi két évben. Nehezen megy, de még megy, szed egy csomó gyógyszert, de egyébként meg éldegél, ezeken kivül nincs baja.
2014. júl. 19. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez valami mas lesz, szerintem.

Mert a macskaallergia nem kiutes, hanem siman leguti fulladaskent jelentkezik.

Raadasul, ha tenyleg allergias reakcio, akkor ruhan keresztul, ugy hogy a kezen nem jelentkezik?

Ha viszont megis a macska, akkor furdetes, a nagymamanak meg magnezium, tabletaban, vagy pezgotabletta formaban.

2014. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

z valami mas lesz, szerintem.

Mert a macskaallergia nem kiutes, hanem siman leguti fulladaskent jelentkezik.

Raadasul, ha tenyleg allergias reakcio, akkor ruhan keresztul, ugy hogy a kezen nem jelentkezik?

Ha viszont megis a macska, akkor furdetes, a nagymamanak meg magnezium, tabletaban, vagy pezgotabletta formaban.


A macskaallergia kiütés formájában is előfordulhat sajnos. Kinél hogy jön ki.

Ezek konkrétan a macska "korpái" ami 1/3-ad része egy porszemnek, igy könnyen áthatol a ruhán. Lehet hogy rosszul fogalmaztam, de ahol a cica érintkezett vele, ott lett rajta kiütés.

2014. júl. 19. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!