Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen mélyre kell temetni a...

Milyen mélyre kell temetni a cicát?

Figyelt kérdés
Bebugyoláltam egy pólómba és cipős dobozba tettem, így szeretném eltemetni. De szerencsére nincs tapaszalazom temetésbe, így foggalmam sincs milyen mélyre kell temetni. Kutya nincs ami kiásná, de gondolom bomláskor keletkeztek szagok, baktériumok.
2014. júl. 22. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk több cica, kutya van már sajnos eltemetve a kertben. A hatósági állatorvos azt mondta, hogy a gödör 80 cm mély legyen a telekhatártól legalább másfél méter távolságra. Akkor szabályos és biztonságos minden szempontból.
2014. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
olyan mély legyen hogyha egy másik állat kiakarja kaparni akkor ne tudja..
2014. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A telekhatártól van 1,5 méter talán kettő is. Igazán azt nem mértem, mert a lényeg az volt hogy a rózsa alatt legyen szegénykém.

A mélység nem biztos hogy megvan, talán 50-60cm, de nem bírtam mélyebbre ásni, egyszerűen nem ment mélyebbre az ásó, ráadásul az eső is nehezítette. Bele raktam egy dobozt egy vastag sittes zsákba, szegénykém, de remélem így jó lesz. :'(

2014. júl. 22. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Felesleges volt dobozba tenni. Leggyorsabban úgy bomlik el, ha közvetlenül a földbe teszed.
2014. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet hogy gyorsabban elbomlik úgy, még gyorsabban vége lett volna a kis testének ha ott hagyom a kutyának aki elkapta őt, de szerettem volna méltón eltemetni.

Ez egy kicsit megnyugtatott. Nagyon pici volt még 13 hetes.

2 hetes volt amikor a biztos halálból megmentettem őt és az egész családját. Vigyáztam rá, de nem eléggé. Már halott volt amikor megtaláltam,már attól kiborultam, de az hogy amikor megpróbáltam a kis testéért átnyúlni és kutya megfogta és elvitte tőlem még rosszabb volt. Fájt hogy nem tudom eltemetni. Végül sikerült bemenni érte, beengedtek. Szerencsére nem szedte szét a kutya. Haza hoztam, lemostam a sarat róla, két mancsa közé tettem a kedvenc labdáját és méltón eltemettem.

Így könnyebb.

Elvégre ha egy családtagom távozik, őt se anyaszült meztelenül a földbe ásom majd, mert úgy gyorsabban elbomlik.

2014. júl. 22. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. Engem az is megnyugtatna, ha tudom, hogy a kis testéből táplálkozik a rózsa, ami felette nő. De persze így is tökéletes, hogy egy kis koporsót csináltál neki.
2014. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Medvi ***** válasza:
Ez annyira szomorú. Ezért utálom a kutyákat, pedig annyira szeretném ha ők is szerethető állatok lennének. Bezzeg a cicák soha nem ölnek kutyát. Bárcsak fordítva lenne...
2014. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rá, legalábbis nem annyira. Először nagyon haragudtam, de inkább azért hogy nem engedte hogy elvegyem tőle. Bezzeg a férjem aki állítólag utálja a macskákat téglát dobott a kutya után (szerencsére nem találta el), pedig minden nap simogatta eddig.

Már most azért se haragszom annyira rá, mert beszéltem a gazdájával. A telek ahol a kutya van üres, csak a szembe lévők tették be a telekre a saját kutyájukat mert jártak be a rezesek. Neki szóltam hogy engedjen be hogy kitudjam hozni a kis testet. Értetlenül állt az eset előtt. Mesélte hogy nekik is voltak kiscicák, és sose bántotta őket a kutya. Hurcibálta a kiscicát a szájában, játszott velük de nem bántotta.

Mivel minimum egy órát ott volt a halott kiscicám, és nem szedte szét, nem rágcsálta csak vigyázta és az orrával bökdöste. Szerintem játszani szeretett volna vele, csak nem jól mérte fel az erejét.


Azt viszont cáfolom hogy bezzeg a macska nem bántja a kutyát. :) Van egy nagy nőstény cicám meg van egy argentidog kutyánk. A kutya fél a macsekomtól, a kis drága egy párszor lefenyítette.

2014. júl. 23. 14:08
 9/9 Cebion válasza:
Medvi: gondolom amikor a szabadon, más tulajdonába engedett macskád épp a frissen ültetett növényeket kaparja ki, vagy az éppen a tojásból kikelt fiókákat fojtja meg, az a te felfogásod szerint rendben van. De a kutyák a szemetek, hogy megvédik a portát! Annyira tipikus egységsugarú macskatartó vagy!
2022. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!