Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam a kismacskám?

Hogy tanítsam a kismacskám?

Figyelt kérdés
Elég kicsi még a cicám. Szerintem 5 hónapos lehet. Úgy fogtam be, az anyja nem házimacska. A kiscica nagyon haraptdálja és karmolássza a kezem és egyszerűen képtelen vagyok lenyugtatni. Hogyan szoktassam le arról, hogy ennyit harapdáljon és karmoljon?? Valahogy meg lehet ez tanítani?? Előre is köszi a válaszadó(k)nak. :)

2014. júl. 25. 22:26
 1/2 KGabi0000 ***** válasza:
Én visítani szoktam,amitől megijed és elszalad,de csak akkor ha nagyon bedurvul.De úgy megyek oda hozzá,hogy kedvesen beszélek hozzá,ő elkezd hízelegni én meg megsimogatom,de egyértelműen jelezve,hogy nem játszani jöttem.Amúgy az enyém 8 hónap körül van.
2014. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kandúrkám három hónapos. Van hogy rájön az öt perc és akkor engem támad.

Első körben mindig a figyelmét terelem el. Van egy kis plüs malackája, ha elkezd engem támadni, akkor oda nyomom neki a malackát hogy azzal birkózzon. Ezt eljátszom 2x-3x ha még mindig engem támad, akkor hirtelen felkapom őt úgy hogy hüvelyk ujjam és a mutató ujjam a hónaalatt va a hasa pedig a tenyeremen és és egész közelről a szemébe nézve közlöm vele hogy nem szabad. Ilyenkor rögtön az ölembe teszem és simogatom, ha doromból és bújik maradhat egy picit majd folytatjuk a játékot. Ha támad lerakom, és minden egyes újabb támadásnál ezt végigcsinálom addig míg, nem nyugszik le.


Idővel megtanulja.

2014. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!