Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozik-e a macska viselke...

KGabi0000 kérdése:

Megváltozik-e a macska viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Van egy cicám,akit ivartalanítani szeretnék,de Anyukám azt mondja,hogy akkor meg fog változni a viselkedése és nem lesz ilyen játékos,meg ilyen kis lökött.Merthogy mi így szeretjük őt.Szerintem nem fog megváltozni,de Anya nekem nem hisz.Légyszi valaki olyan írjon,akinek ivartalanított kandúrja van!Köszi

2014. júl. 25. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az én macskám is lökött.Fél éves korában ivartalanítottuk,most már 4 éves is elmúlt,de most is nagyon dinka,ez neki az alaptermészete.Mondjuk mára már többet lazul és eszik,meg sokkal nyugodtabb,de szeret játszani.

Szerintem nyugodtan ivartalanítsd,jobbat teszel azzal a cicádnak is,főleg ha kintre is kiengeditek.

2014. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,legalább így már elhiszi anyukám.
2014. júl. 26. 01:15
 3/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan lett ivartalanítva, most 3 éves. Semmit nem változott a viselkedése, ugyanolyan lökedék, mint volt :)
2014. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maxitabi ***** válasza:
Az én kandúrom nagytestű fajta,fél évesen ivartalaníttattuk,de semmit nem változott.. Szintén játékos (5 éves lesz) és lökött.. De az igazság kedvéért-előfordulhat,hogy sokkal nyugisabb lesz a cica.. De ez meg majd a korral is jár,természetes.Illetve ügyelni kell a kajabevitelre-lehet, hogy kevesebb kell majd,de ez sem szentírás. Ha játszotok vele, foglalkoztok vele,akkor nem lesz más.. Nem a személyiségét operálják ki...
2014. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kandúrom 5 hó aposan lett ivartalanítva. Szomszédba ivaros kandúr van. Az enyém jelenleg 2,5 éves és ugyanolyan lökött maradt, mint kölyökkorában, csak már 4,3 kiló. Játszik, vadászik rám, bunyózunk állandóan, kijárós cica, de a kert végénél tovább nem megy, annyira nyugis és emberbarát. A szomszéd macskája 5 éves, hetente egyszer jön haza, csöppet sem játékos, csak a nőstényeket hajkurássza, állandóan verekszik, foltokban hiányzik a szőre, állandóan csont sovány.


Szerintem az ivartalanítás nagyon jó dolog, sokkal nyugisabb, normálisabb lesz a cica, emberbarát. Nyilván a kölyök lököttségből valamennyit el fog nőni, de az nem ivartalanítás miatt, hanem mert nem marad örökké kölyök.

2014. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kandúrom,kb. 7 hónaposan lett ivartalanítva.Kicsit lustább lett,de egyébként még mindig élénk és játékos.Szóval nem változik meg annyira a viselkedése.
2014. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd ezt az oldalt olvassátok el, itt mindenre találtok választ:

[link]

Csodálatos szakember aki írta! Itt az életrajza röviden: [link]


Neki igazán hihet anyukád! 6 macskánk van ivartalanítottak. A legidősebb 11 éves és baromi játékos. :)

2014. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Több ivartalanított cicám van, kandúrok is. Egyiknek sem változott a jelleme, mindegyik ugyanolyan játékos, mozgékony, fürge és lökött. :) Ez egy hatalmas tévhit. Más macskákkal szembeni viselkedése változhat, megszűnik az agresszió és dominancia a fajtársaival szemben, nem verekszik, nem jelöl stb. Ennyiben történik változás, mivel a nemi hormonok szintje változik meg. Másra ennek nincs hatása.
2014. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!