Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak most?

Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Van nálunk egy kis cica.Az anyja itt ellett le a kertbe,ezzel még semmi baj,csak szabadon van egy nagy németjuhász és valamiért nem csipázza a kismacskákat.Az anyját és a testvérét elzavarta és elmenekültek.Ezt a kiscicát pedig majdnem elkapta ezért megmentettem, itt van bent a lakásban.Egy nagy ketrecben van most hogy ne piszkítson össze semmit.Csináltam neki törölközőből egy sötét bunkert (tudtommal szeretik a sötét helyeket. Most alszik.) Már jár,a szeme is nyitva,és szerintem lassan a szoptatásról is leszoktatná az anyja csak hát nincs vele sajna..Mit adjak neki kaját/inni? Most tejet kapott.Mikor kaphat vizet? Nem tudom mennyi idős lehet a pici,sose volt kismacskàm.Beakarom fogadni legalább átmenetileg míg nem találok neki gazdit de anyum nem engedi,de nem is akarom hogy itt maradjon a mamáméknál.mert nem foglalkoznak vele.:/ szóval mit csináljak vele,milyen étrende van egy kicsi macskának? Valaki aki nagyon ért hozzájuk leírna róluk mindent amit tudnom kell?
2014. júl. 28. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tud már egyedül enni?

Ha még nem tud olyan jól enni, injekciós fecskendővel próbáld meg a szájába nyomni a tejet. De a sima tehéntejtől fosni fog, ezért vagy macskatápszert (állatboltból) tudsz neki beszerezni vagy kecsketejet esetleg, ha van olyan ismerősöd.

Később, ha már szilárdat is tud enni, juniortápot és konzervet is vehetsz neki. De próbálkozhatsz majd házikoszttal is, a párizsit, a májkrémet általában szeretik a kiscicák.

A ketrec viszont nem jó hosszútávon egy cicának, ugyanis elég nagy a mozgásigényük és be fog zakkani benne. Próbáld meg azért sűrűn ki engedni és inkább alomra szoktatni.

2014. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Medvi ***** válasza:
Ha már tud járni, akkor biztosan tud enni is, vegyél neki a boltban valamilyen cicakonzervet, tedd elé tányéron, meg fogja enni. Naponta legalább 5-ször etesd meg, egy kis tálban mindig legyen előtte ivóvíz. Egy tepsi alakú dobozba tegyél neki homokot vagy macskaalmot, hogy abba mehessen pisilni, kakilni.
2014. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!