Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacica tud egerészni, vagy...

Szobacica tud egerészni, vagy pusztán a jelentétével távol tudja majd tartani az egereket?

Figyelt kérdés

Vadiúj, eredeti szobacica. :) Házimacska, 3 hónapos. Családi házunk van, időnként van bent egér.

Legyekre vadászik most, menni fog neki egérre is?


2014. júl. 29. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha találkozik az egérre elkapja persze. De a macska puszta jelenléte is távol tartja az egereket.

Nálunk rengeteg egér volt bent a házban és az udvaron is. Amióta itt a cicám abszolút nincs egér, pedig kinti cica és a házban sincsenek egerek. Eltűntek. 5 év alatt nem is tudott egeret fogni a cicám, mert eltűntek, pedig jó vadász. Napi szinten hozza a madarakat, vakondokat.

2014. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy van tanítva.
2014. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az anyja is lakásban volt, nem tudom, tőle mit tanulhatott. Bízom benne, hogy a jelenléte is elég lesz, aztán majd kiderül!
2014. júl. 29. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Csukott szemű, max 2-3 napos cicát találtam zsacskóba kidobva. 5 hónaposan, ivartalanítás után vittem ki először, egyszercsak meglódult, befutott a tuja alá, mire odaértem, az egér a szájában volt. Gondoltam, megpróbálom tőle elvenni. Azt a pokoli morgást, fújást, amit levágott, egyből komoly nagyfiú lett belőle. Én becsület szó, nem tanítottam vadászni, ösztönből tudta, mit kell csinálni. Ma már napi 4-5 egeret is összefog, hazahozza őket, visít, hogy menjek ki és nézzem meg, ha megsimizem, megdicsérem, megeszi :)
2014. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vadászat ösztönös, nem tanult viselkedés. Rajta lesz az egereken, az biztos, ha el esetleg nem is kapja őket (bár nem látom, hogy miért ne tenné), az egerek akkor sem fognak olyan nyugalomban élni, mint eddig.


Hozzám akkor költöztek be az egerek, amíg néhány hónapot külföldön töltöttem és üresen állt a ház. Amikor hazajöttem, láttam a nyomokat és az egereket is egy párszor. Asszem kb. két hétbe telt, míg elköltöztek. Tettem ki csapdát is, de nem fogott semmit (szerencsére), inkább úgy gondolták szerintem, hogy nem akarnak osztozni velem és a kutyámmal a házon. :)

2014. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, biztos ügyes lesz a cica. :)
2014. júl. 30. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, bár a jövőre nézve a kérdezőnek is hasznos lehet. Nagyon jó ha jelzi a cica hogy zsákmánya van és megmutatja, de érdemes tőle elvenni és cserébe adni neki a saját kajájából. Főként az egér lehet mérgezett, ezek a mérgek az egér elfogyasztásával a cicára is veszélyesek lehetnek. Hiába te nem teszel ki mérget, de a szomszéd tehet.

Ugyan a kérdező esetében szobacicáról van szó így ő madarakkal nem igen fog találkozni, de a madárnál is megvan az az esély hogy az a madár amit megfog a cica beteg lehet, ami szintén veszélyes lehet a cicára.

Arról nem is beszélve hogy a cicák nagy százalékban az elfogyasztott zsákmánytól kapnak bélférget ami ugye szintén nem jó.

Persze a férgességet leszámítva nem túl nagy az esélye a beteg, vagy mérgezett zsákmánynak, de úgy gondolom jobb félni mint megijedni.


Attól meg nem kell félni hogy ha elvesszük a zsákmányt akkor nem fog többet vadászni, vagy nem mutatja meg többet. A "potya" saját kaja ugyan úgy nagy öröm a cicának. Nekem mindig minden cicám élete végéig hozta a zsákmányt, letette az ajtó elé és a kajás táljánál várta a jutalmat.

2014. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!