Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kezd egerészni egy cica?

Mikor kezd egerészni egy cica?

Figyelt kérdés

Van egy közel 4 hónapos kandúr cicánk.Mielőtt idekerült sok egérlyuk volt itt több egeret láttunk is.Irtottuk füsttel,ami ideig óráig hatott.Mióta itt a cica nincs egérlyuk illetve egeret sem láttunk.Viszont egy döglött egeret sem találtunk.Éber macska mindennel játszik,kapott mát el pillangót és bogarakat is.(ezt láttam)

Ezek alapján foghatja az egereket a macska?

Hátsó udvaron viszont biztos van egér,mert a kutya érzi a járda alatt.Mindig ugat a járda alá és kaparja.


2013. aug. 24. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egerészést az anyjától tanulja el. Már néhány hetes korától tanítja az anyja a fortélyokra, pár hónapos korában pedig már "élő példán" mutatja neki a "feladatot", egeret visz a kicsiknek és "bemutatót tart". Feltéve, hogy kijárós macska. Az ösztön biztosan megvan a tiédben is, hogyha kisebb állatokra már vadászik. De az is lehet, hogy ezzel ki is éli a vadászösztönét, és egérre már nem vetemedik.


Azt azért fontos tudni, hogy a cica táplálkozását nem befolyásolja egy-egy esetlegesen elkapott egér. Ezzel csak a vadászösztönüket élik ki. Még ha meg is eszi utóbb a zsákmányt, a táplálásáról továbbra is ugyanúgy kell gondoskodni. Ha kiegyensúlyozott az étkezése, akkor fog vadászni is. Tehát nem azért vadászik, hogy jól lakjon.


A szüleim vidéken élnek, az ő macskájuk például csak addig foglalkozik az egérrel, amíg elfárad, és már képtelen a védekezésre. Utána ott hagyja.

2013. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 hónaposan hoztuk el az anyjától.Jó egerésző az anyja.

Kinti cica,és nem whiskat-on él:)

Egyszer majdnem elkapott egy egeret,nem láttam mire készül.Kimentem az egér meg be a lyukba.Azóta se lyuk,se egér se tetem.Persze az egerek nem hiányoznak:)

2013. aug. 24. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 4 hónapos kandúrom van. Az én cicám is vadászik rovarokra, kis hős, még darazsat is eszik. Az ilyen cicus mint a milyenk tuti fogna egeret JÁTSZANI. Mert szerintem ő még csak játszani fogja. Az én cicám is csak játékból eszik rovarokat a drága, póktól kezdve lepkét. Amúgy a mai felnőtt LUSTA macská nem egerésznek, csak a játszani vágyó kölyök.
2013. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!