Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adjam be a macskának a...

Hogyan adjam be a macskának a féregtelenítő tablettát?

Figyelt kérdés
Összetörtem és belekevertem a konzerv kajába, de nem vált be, nem ette meg. Valószínűleg mennyei finom falatba is hiába rejtem el, csipegetve eszik, válogat, tuti, hogy azt is kiköpné. Egyéb ötlet?
2014. júl. 30. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az állatorvos egyszerűen ledugta a torkán egy hosszú csipesszel,olyan mélyre,hogy már csak lenyelni tudta.
2014. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne törd össze, vágd félbe és én nyers húsba dugtam bele és úgy megette. Nem mindig jött be, mert kiszagolta a gyógyszert, olyankor én is úgy csináltam, mint ahogy az első válaszoló írta.
2014. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molli11 ***** válasza:
Sajnos le kell fogni és lenyomni a torkán. Mi is megpróbáltuk kajába rakni de körbeette.
2014. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gyevickie ***** válasza:
Érdemes lenne esetleg a tabletta helyett paszta formájú féregírtót adni a cicának. Az enyémnek csak 1x próbáltam tabit adni: kajába kevertem, kiszagolta, kuka lett a vége. A paszta viszont ízesített, azt könnyebben elfogadja talán. Kb. 2000 Ft volt belőle egy tubus, de elég volt egész évre.
2014. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól mondja az utolsó. Pasztát vegyél. Én a Flubenol Kh pasztára esküszöm, és persze a dokim is. Valóban hatásos, az utcáról befogadott, csontsovány nagyon férges cicát is egy kúrával rendbe hozta. Valóban 2000Ft-körül van az ára, de hosszú ideig elég.

Az ha nem is ízlik a cicának (az említett kóbor nem díjazta) akkor sem tudja kiköpni, ugyanis a közvetlenül a szájába nyomod szétkenődik a szája belső felületén és nem tud ellene tenni, lenyeli.

2014. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem értem az állatpatikában miért nem említette az eladó a pasztát, hisz' direkt megkérdeztem, hogy miket tud ajánlani. A két szem tabletta volt 1.200 Ft. amiből egy már a szemétbe ment. Egyébként tényleg ügyesen tudnak kiválogatni, némelyik konzervben van borsó, azokat is olyan ügyesen kiválogatja, hogy a végén a tányérban csak tiszta lepucolt borsószemek maradnak. :-)

Csak most az adagolás miatt nem tudom eldönteni, hogy letuszkoljam-e a torkán a maradék gyógyszert és vegyek még egyet egy hét múlva, (mert kettőt kell adni) vagy vegyek pasztát. Vagy adjam be ezt az egy gyógyszert és egy hét múlva már pasztával folytassam? Sajnos anyagilag jelenleg nem vagyok eleresztve, szóval ez sem mindegy.

2014. júl. 30. 11:36
 7/10 Maxitabi ***** válasza:

A tabletta sokkal olcsóbb,de házilag lenyomni a macska torkán.... Én is mindig a dokival adatom be, neki egy mozdulat, asszisztens meg rutinosan fogja le..

Van különbség egyébként a hatóanyagban a paszta és a tabletta között,nem mindegy, milyen és hányféle féreg ellen jó. Doki nekünk azt mondta,hogy a tabletta hatásosabb,de otthonra jó a paszta is (én is könnyebben nyomom be nekik kis küzdelemmel)

De amúgy van cseppentős féregtelenítő is (spot on).. aranyárban...

2014. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy most ha tudod add be neki a tablettát, legközelebb pedig paszta, bár jobb ha megkérdezed a dokit.

A flubenol amúgy is vényköteles, tehát muszáj az állatorvoshoz bemenned.

Esetleg ha még nem bontottad ki azt a szem tablettát ami maradt, akkor megkérdezheted ott ahol vetted hogy nem-e veszik vissza.


De a tablettánál a felnőtt macsekomnál csináltam azt is hogy vettem hígabb májkrémet, a tömlősök általában hígabbak mint a konzerv, porrá törtem a tablettát bele kevertem egy mokkás kanálnyi májkrémbe, azt az ujjamra tettem, és belekentem a szájába. Az ellen ugyan úgy nem tud mit tenni mint a paszta ellen.

2014. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Ez jó ötlet: Pasztát csinálni a tablettából, amit bele kenek a szájába :-)
2014. júl. 30. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyakbőrénél fogd meg, húzd hátra a fejét és amilyen mélyre tudod, dugd a szájába és rögtön simogasd a torkát, azzal nyelésre készteted. Nekem az egyiknél megy, a másiknak csak a doki tudja beadni, de nála is előfordult, hogy visszaöklendezte, amit a doki elképedve nézett, mert mint mondta: majdnem a gyomrába dugta le :) Végül pasztát kapott.
2014. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!