Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska meddig él?

Egy macska meddig él?

Figyelt kérdés
elélhet akár 10 évig is,nem?
2014. júl. 30. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
10 év az majdnem, hogy a minimum, ha ivartalanítva van és vigyázol rá. Akár 20 évig is elélhet! :)
2014. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt bakcicám aki nem volt ivartalanítva, elég viharvert volt szegény de 15 évig élt. Jackson Galaxy egyik cicája 23 éves. Szóval függ a cica genetikájától, a tartás körülményeitől is.
2014. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is 9 élete van a macskáknak.
2014. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakáscica inkább 15 évig legalább :)


Az átlagéletkoruk persze sokmindentől függ.

Kinti ivaros cicák sajnos hamar fogynak :(

Ivartalan kinti cicák ennél általában tovább élnek, kevesebbet kalandoznak, bunyóznak..

Benti ivartalan cicák akár 18-20 évig is élnek.

Ivarosoknál előfordulhatnak ezzel kapcsolatos betegségek, de ők is sokáig élhetnek :)

2014. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lakáscicám sajnos csak 6 és fél évet élt, ebből kb. 5 évig prémium minőségű gyógytápon, időnként visszatérő húgykövesség miatt. Végül veseelégtelensége lett és elaltattuk. Azt hittem, belebolondulok. Jó ideje ő volt az egyetlen társam és élhetett volna még dupla ennyit. Igazságtalan a sors.
2014. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A mi egyik cicánk már 21 éves :)
2014. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó, csak mert valaki mondta h régebb volt 7 macskájuk és 2 kutyájuk, pedig a személy alig 14 éves lehetett
2014. júl. 31. 07:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert gondolom olyan kozegben elt, ahol az allatok fogyoeszkozok. Kinti macskanal egyebkent sok esetben necces a 10 ev is, a kutyak, autok, mas macskak, elmebeteg emberek miatt.

Egyebkent nekem csak benti cicaim vannak/voltak, a regi macskank 17 evig elt, es most is van egy 10 ev feletti cicus, aki nagyon jol tartja magat.

2014. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!