Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek oltást kell...

Szerintetek oltást kell kapnia egy cicának?

Figyelt kérdés

Van egy 10-12 hetes brit cicánk. nem rég vettük és arra vagyok kíváncsi hogy hány oltást kell kapnia.

Várom a válaszokat!



2014. júl. 30. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, mi ellen akarod beoltatni. Semmi sem kötelező, csak ajánlott. Van külön veszettség elleni és vannak azon felül különböző kombinált oltások, amik több betegség ellen védenek. Minden alapimmunizálás 2 oltásból áll, az oltástól függ, hogy mennyi időn belül kell a második, ismétlő oltást beadni, majd azt követően évente kell azokat újra ismételtetni. Természetesen mindenki annyit adat be, amennyit jónak lát, én a legmagasabb szintűt adatom, mivel cicáim kijárósok, ez 2800 a veszettség, 8600 a kombinált, ami 7 betegség ellen véd.
2014. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul írtam. Hány oltást kell kapnia egy cicának nem oltást kell kapnia egy cicának.
2014. júl. 30. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
első évben kombináltból kettőt, 3 hetes különbséggel. Van többféle is. Bentinek alap kombinált (rhinotracheitis, calici és panleukopaenia ellen) Ha kijárós lesz és találkozhat más macskával, akkor olyan kell, amiben leukózis (Felv) elleni vakcina is van. Aztán van a nagy kombinált, amiben még pár dolog is van, az a legdrágább. + veszettség elleni, ha kijárós lesz és olyan a környék, hogy indokolja, de az a legkevésbé fontos szerintem.
2014. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!!!
2014. aug. 1. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!