Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kell az első oltást...

Mikor kell az első oltást beadatni egy cicának? Mikor engedhetem ki a szabadba, hogy vissza is jöjjön?

Figyelt kérdés
MOst 5 hónapos a kiscicám. Mikor kell beoltatni? és milyen jellegű gyógyszereket kell majd beszerezzek neki? Sajnos a dokit nem fogom megérteni mert nem magyar. Mire számítsak? Ezt követően mikor engedhetem ki a szabadba, hogy vissza is jöjjön? egy alkalommal próbálkoztam és igen megijedtem mert mikor hívtam nem jött elő és azt hittem már elveszett,pedig csak a kerítésen túl volt,de már végigjártam az utcákat. Amúgy kandúr, és hát fickós.pár napja elkezdett olyat csinálni, hogy a szájával összeszorít valamit, mondjuk a párnáját, és közbe gyúrja a lábával. elég furcsa ez nekem mert 2 perc és vége is de addig mereven fogja a párnáját. van még mit tanulnom, ezért írtam ide. köszönöm előre is:-)

2012. szept. 10. 17:13
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:
46%

Először is ivartalaníttasd, ezzel nagyon sok problémát előzöl meg! Oltatni már lehet, korban megfelelő. Az ivartalanításhoz is megfelelő a kora. Gyógyszereket előre ne vegyél, hiszen nem tudod hogy lesz e egyáltálán valami baja. Ha lesz valami, akkor úgyis orvoshoz kell vidd, hiszen, te nem tudod hogy melyik a számára megfelelő gyógyszer.

Egy valamit vihetsz, az a féregtelenítő tabletta, amit 3 havonta kell alkalmazni.

2012. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Féregtelenítő krémem az van, mert már vettem de azon az áll hogy idősebb korban kell neki adni. eddig még nem is adtam neki.
2012. szept. 10. 17:26
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
Én drontal cat-et használok, az tabletta. Nagyon szeretem, mert széles spektrumú a hatóanyaga!
2012. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A féregtelenítőt már adhatsz neki és negyedévente ismételheted.Az első oltást 8 hetesen szokták kapni és rá 4 hétre az ismétlőt+lehet még rá pár hétre veszettség ellenit ha kijár.(sokmindenre lehet oltani)Egyszóval a cica levan maradva így nyugodtan viheted oltásra :)

A cicád ivarérett lesz lassan és az inger már benne van így ivartalanításra is sor kerülhet :) Ha ivartalanítva van akkor kevésbé csavarogna és nem jelöl.Viszont én nem engedném ki,hiába hívod vissza úgyis oda fog menni ahova akar.

2012. szept. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor igen le vagyok maradva. De most talán következő hónapban összejön az anyagi, és majd később az ivartalanítás,mert ha jól tudom itt egy oltást adnak évente egyszer, és az kb 40-50ezer ft közt mozog. az ivartalanítás pedig a fele. azért is aggódom hogy az anyagi nehogy rovására menjen a cicámnak,ha kandúros is marad :-) köszönöm a segítséget :-)
2012. szept. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!