Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magunkkal vihetjük vagy jobb...

Magunkkal vihetjük vagy jobb lesz neki inkább itthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy nagy kérdésem! Szombaton 1 hétre a családdal elutazunk vidékre. Van egy 3 és fél éves bombay cicánk. Magunkkal vigyük, vagy jobb lesz neki itthon? Az út elég hosszú, autóval 3 óra. Szerintetek mennyire viselné meg a cicát, ha ilyen hosszú időre teljesen idegen környezetbe kerülne? Volt már, hogy elutaztunk de csak rövidebb időre, 2-3 napra, akkor itthon maradt, a szomszéd csaj figyelt rá, de amikor haza jöttünk, iszonyatosan be volt fordulva és nagyon félt. Ezért gondoltunk arra, hogy magunkkal vinnénk. Csak nem tudom mennyire jó ötlet. Idegen hely, idegen állatok ugyebár, mert szoba cica. Mi lenne a legjobb megoldás? Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben??


Köszönöm előre is aki elolvasta és a válaszokat is!! :-)



2014. aug. 6. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem vigyétek magatokkal! Ha 3 napra mentetek Ès akkor is befordult, akkor egy hét alatt simán depressziós is lehet! Úgyhogy ha eltudjátok intézni akkor szerintem vigyétek!
2014. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szegény cica gondolj bele, elmentek, magára hagyod, kiürül a ház. Nincs akivel játsszon, ingerszegény környezet egy hétig. Gondolom lenne aki etetné, de ez kevés. Tuti maga alá kerülne.

Vigyétek magatokkal, vagy bízzátok olyan barátra, családtagra, aki foglalkozik is vele.

2014. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyétek. Ha nem igazán volt eddig más környezetben a lakáson kívül, akkor valószínűleg nagyon meg fog ijedni az új helyen és el is bújhat órákra. Ebben az esetben hagyni kell, hadd fedezze fel a saját ütemében a körülötte lévő dolgokat. Egy-másfél nap után már otthon fogja magát érezni. Ezt tapasztalatból mondom, én voltam már ilyen helyzetben. Egyetlen egyszer hagytam magára a cicámat kicsivel kevesebb mint 24 órára, de teljesen megőrült mikor hazamentem egész este le sem szállt rólam, szerintem nem érezte jól magát ennyi ideig egyedül. Hát még a tiéd egy hétig... hiába menne át a szomszéd csaj, az csak pár perc.
2014. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg az a legjobb megoldás, ha jön a cica is!! :-)
2014. aug. 7. 10:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Na végül elhoztuk a cicát, az úton nem is volt gond, csak mikor ide értünk. Szegénykém szerintem sokkot kapott. :( Bebújt az ágy alá, azóta ki sem jön.
2014. aug. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!