Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok egy kutyát, ki is van...

Amarena kérdése:

Akarok egy kutyát, ki is van nézve egy törpe spitz. Első kutyám lenne. Fiú vagy lány kutya jobb elsőnek? Egyedül itthon mennyi időt tölthetnek?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretném, és mindent meg is teszek majd érte, hogy boldog kutya legyen, csak egyetlen egy visszatartó dolog van, hogy én reggel elmegyek 8kor és este 18ra vagyok otthon. 10órát lenne itthon magában. Egyedül élek így semmi segítségem nem lesz. Kérdésem az lenne és leginkább egyedül kutyát tartók válaszára lennék kíváncsi, hogy ennyit még kibír egy kutya? Vannaek-e jó praktikák, amivel könnyebbé lehet tenni ezt az időt?

Minden ezzel kapcsolatos tapasztalatnak, tanácsnak örülök!

(Kérek mindenkit, hogy a "kutya udvarra való", "állatkínzás" és stb válaszoktól kíméljetek! Nekem is sok mindenről megvan a véleményem, de ha nem azt kérdezik, akkor nem mondom...)



2013. okt. 7. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egy jó ötlet ha egyedül élsz, mert mi 4-en vagyunk 2 órára hagytam itthon a kutyámat és mire hazaértünk már nem volt itthon, mert ellopták szerencsének köszönve megtalálták a rendőrök... de nem hinném, hogy egy kiskutyának kint a hidegbe jó lesz 10 órát kint lenni a fagyba hóba ha meg lakásba hagyod szét fog szedni mindent a spitz amúgy is virgonc temperamentumos kutya nem kellőképpen fog neki tetszeni a lakásba 10 óra ha esetleg lakásban is akarod tartani. Egy kiskutyának viszont szörnyű hideg van kint még ha kiszalad pisilni is nem, hogy 10 órán keresztül.. ennyi erővel vegyél magadnak egy hörcsögöt az nappal alszik mikor te nem vagy otthon :)
2013. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lakásban lakok, kertkapcsolatos de oda csak akkor mehet ki amikor én is itthon vagyok. SOHA nem tennék ki (kis)kutyát a hidegbe!!!

Remélem azért a hörcsögös dolgot viccnek szántad! :)

2013. okt. 7. 22:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is így tartok kutyát. A 10 óra valóban kicsit sok, de egy egészséges kutya megszokja. Mielőtt elmennél, sétálj egy nagyot vele, és hazajövéskor is ez legyen az első dolgod. Aztán vidd ki még olyan este 10 körül is, enyém éjfélkor is kimegy még egy negyedik gyors pisire. A koraesti séta legyen a leghosszabb, egyrészt mert fel fog pörögni mert hazajöttél, másrészt meg ahogy észrevettem, akkor szeretnek a legtöbbet kint lenni.


Én csak azt nem tudom, hogy ameddig kölyök, hogy fogod szobatisztaságra nevelni, ha fél napokig nem vagy otthon. Valami pisilős helyet ki kellene alakítanod, amiről tudja, hogy csak akkor pisiljen bele, ha nem vagy otthon. De ez nem tudom mennyire zavarná össze, vagy egyáltalán megértené-e.

2013. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Viccnek szántam de el is gondolkozhatsz rajta..:D de örülök, hogy még valaki gondol ezekre a dolgokra is nem csak felelőtlenül hazaviszi és lesz ami lesz vele alapon... Nekem az a 10 óra ami b*ssza a csőröm az rengeteg idő gazdi nélkül.. ő sem tudja majd vissza tartani mindig 10 órán keresztül :)
2013. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kutyapelus alap! Már rengeteg embert megkérdeztem, hogy mennyire lenne ez így "önzőség" de teljesen megoszlottak a vélemények. Valaki azt mondja, hogy egyáltalán nem jó és akkor nem lesz "ép" kutyám vagy annyit kibír egy egészséges, jó idegállapotú kutya. Reggel nagy séta, hazajövök nagy séta és még este is belefér valami kis séta :) Ilyenek már rég elvoltak tervezve, ha erre nem lenne időm, akkor eszembe sem jutna a kutya. Csak annyira jó lenne egy kis társ, és bosszantó, hogy csak azért ne legyen kutyám, mert egyedül élek. Tudom, hogy valamennyire az, de sokan csinálják így, nekik is megy valahogy...
2013. okt. 7. 23:12
 6/16 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyiféle kutyatartás. És nagyjából mindenki csak azt ismeri el "felelős kutyatartás"-nak, ahogy ő csinálja. Pedig mindennek a lényege, hogy ha nem vagy otthon, biztosíts egy helyet a szükségleteinek, ha pedig otthon vagy, foglalkozz vele sokat, és szeresd nagyon. Ezen kívül hogy ki hányszor viszi le, hova viszi le, hányszor etet, mivel etet, mivel fésül, milyen játékot ad, viszi-e kutyasuliba, viszi-e erdőbe, futtatóba, ez mind-mind magánügy, és a lakástól, a munkádtól, a lehetőségektől és a helyi adottságoktól függ.

Én azt mondom, hogy ha csak a 10 órás távollét a baj, és az összes többi igényének eleget tudsz tenni a nap többi részében, akkor megoldható, és egy normális ember se fog felelőtlennek tartani.

2013. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Akiteki ***** válasza:
Megkérdezem: Tudod mit jelent a "pelus"? Amit a csecsemők alá teszünk. Nem WC!! Igen, kibír 10 órát pisilés nélkül és nem szokja meg, hogy a lakást mocskolhatja össze.
2013. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igen tudom, nem egy "bugyit" aggattam volna rá.És szerintem nem gond az ha van ilyen, mert nem várható el, hogy 10 órát tartsa vissza, ha nagyon kell oda mehetne, attól ugyanúgy lenne séta és minden más, és nem az egész lakást "mocskolja" össze, ha csak azt a "pelust"
2013. okt. 7. 23:43
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Akiteki, igen is van kutyapelus és az is pelus.. mit vagy meglepődve ?? [link] tessék használd egészséggel :D
2013. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt akarja mondani, hogy nem biztos hogy használ a szobatisztaság tanulásának, hogy a kutya csak úgy leguggolhat és odanyomhatja. Pelus ide, pelus oda, nincs garantálva hogy a kutya nem azt veszi le belőle, hogy a lakásban oda lehet csinálni. Pedig ő ösztönösen nem csinálna oda, és kibírná a 10 órát.
2013. okt. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!