Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha férges a macskám, én is az...

Ha férges a macskám, én is az lehetek? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Mostanában többször köhögött a macska, de nem gondoltam különösebbre, mígnem ma reggelre kipakolt egy adag férget. Azóta úgy érzem, az én torkomban is mocorog valami... Elég sokszor ér az arcomhoz.
2010. jan. 12. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ú, hát nem tudom, de ha van, az látszik a székletedben
2010. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz tőle férges, ne képzeld be magadnak.:)

Ha mégis az leszel egyszer, biztos nem a macskától. Sok cicánk van és az állatorvos szerint se kaphatjuk el tőlük.

2010. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy nem leszel férges, hogy te is felköhögöd. Megkaphatod, de inkább a segged fog viszketni.;) Hordozhatod magadban, de emberben ezek nem úgy fejlődnek, amelyikek beutazzák az egész macskát, hogy aztán felköhögje-lenyelje őket és tovább szaporodjanak, azok nálunk nagy részt "megállnak" csak a bélben éldegélnek, esetleg a petéik utaznak erre-arra, de nem fogod őket felköhögni, a kifejletteket, meg pláne nem.
2010. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

dehogyis^^

inkább féregtelenitsd a maccsot.

2010. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem nyalogatod a macska szőrét, és betartod az alapvető higiéniás szabályokat, addig csak fantáziálás a férgességed. (Elég undorító a macskakaksiban a féreg, ugyebár.) A macskát féregteleníteni kell tablettával (állatpatika, Cestal Cat), és a kutyát is, ha van, és akkor is, ha nem produkál férgeket, mert lehet, hogy csak nem látod, de elkapta a macskától (akkor is, ha nem érintkeznek!).

Egyébként szokták javasolni, hogy van féreghajtó embernek is, de amíg nincs más jel, mint hányinger, addig nem kell tartanod, mert valóban az "alsó végen" kellene "tünetnek" mutatkoznia.

2010. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!