Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak a leveszöldség...

Cicáknak a leveszöldség (főleg répa) hasznos, káros, vagy semleges kaja?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszer megeszik egy kicsit, hát egészségére. Baja nem lesz tőle.
2014. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sokszor a gyári macskakajákban is van répa.
2014. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A ragadozók bélrendszere rövid. Nem képes megemészteni a zöldséget, magvakat olyan mértékben, hogy teljes tápanyag legyen a számukra. Az egér ezért teljes tápértékű étel nekik, mivel az egér bélrendszerében a magok, növények félig megemésztett állapotban kerülnek a macska gyomrába már. Ártani nem árt neki a répa, de csak töltelékanyag, minimálisan, vagy sehogy nem képes hasznosítani. Az egér, madár a komplett, ebből kell kiindulni. A répa szerintem legalul helyezkedik el, de még bőven pl. a krumpli felett van.
2014. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle, az én cicam is imádja, szoktam is neki adni. Valóban, mint tápanyag, szinte semmi a cicának, nem tudja hasznosítani, de sok cicó szereti, bajuk pedig nem lesz belőle.
2014. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Medvi ***** válasza:
Ha szereti megeheti nyugodtan, de húst is kapjon mellé önmagában a répa nem elegendő táplálék, a macska ragadozó állat, fő tápláléka a hús..
2014. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!