Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ártatlan, semleges...

Szerintetek ártatlan, semleges, jó, hasznos, felesleges vagy kifejezetten káros 1-5 éves kisgyerekeknek játék fegyvert venni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, egy normális, lelkileg kiegyensúlyozott gyereknek nem káros, hasznos talán nem, de szerintem az ösztöneinkben benne van hogy meg kell védeni magunkat.


Viszont egy eleve nagyon durva agresszív gyereknek lehet káros.


Unokaöcsémtöl tiltotta az anyja de 7 évesen már nem tudja. De nagyon jó lelkü gyerek, és nem hinném hogy káros lenne neki. Tesóm is normál felnött aki megörült a fegyverekért, most meg nem érdekli már ezek a dolgok.

2010. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 évesnek még biztos felesleges. talán 1,5- 2 éves korában érdekelheti, ha látja valakitől, vagy a tévében. Igaz nekem a nagyobbik lány, de szerintem úgy 2- 2,5 éves koráig azt sem tudta mi az a pisztoly. Legfeljebb csak a vizit ismerte. Még most is 3,5 évesen is azt mondja amikor lövöldözőset játszik, hogy : "vigyázz, lelöklek!"- magyarul lelőlek. A fiam még csak 1 éves, neki sincs, nem is lesz még egy jó ideig. De szerintem akkor is tud egy gyerek lövöldözőset játszani, ha nem vesznek neki fegyvert. Feltalálják magukat.
2010. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem ezt is meg kell ismerni a kicsinek előbb utóbb, de én nem hiszem, hogy a közeljövőben fogok játékfegyvert venni a gyerekemnek. Ha nagyobb lesz és lesznek "haverok", akkor úgyis játszanak majd lövöldözősdit. Másfél éves. Annyi más hasznos és szép játék van, lehet miből válogatni.
2010. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semleges, én férjem testvérének vetem karácsonyra, mert Ő kimondotan ezt kérte.Ha a gyerek nem agresziv akkor nem lehet tőle baja.
2010. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés!

Nem tudom, hogy mit gondoljak a témáról, de engem is foglalkoztat.

Gyorsan egy kapcsolódó sztori:

Anno egy tanárunk mesélte fősulin, hogy van két fia, és eldöntötték a férjével, hogy nem akarnak játékfegyvert a házban. Ezt el is mondták a rokonoknak is, hogy semmiféle puskát, kardot, hasonlókat ne vegyenek a gyerekeknek. Egyszer aztán kb. 5-6 éves korukban azt látják a szülők, hogy az ebédlőasztalnál a gyerekek a kenyerükből pisztolyt faragtak maguknak és azzal lövöldözték egymást.


Tanulságot viszont nem akarok levonni a történetből.

2010. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én egy gyereket ismerek, aki odavan a fegyverekért. Már nagyon kicsi korában állandóan fegyverrel sétált. Na de a nagyapja rendőr és ráadásul fegyverszakértő. Úgyhogy akár onnan is nézhetjük, hogy korán megfertőzték a szakma szeretetével.

Én egyébként nem hiszek ebben, hogy egy embert bármilyen irányba egyetlen momentum befolyásolná. És ráadásul ha visszagondolok, az én gyerekkoromban tévé sem volt, legalábbis műsor benne, pláne nem erőszakos filmek és bottal mi is lövöldöztünk és 10-ig kellett számolni annak, aki meghalt.

2010. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjem vadász, imádja a fegyvereket, s ért is hozzájuk. Másfél éves gyerekünknek vett egy játékpuskát.Nem nagyon érdekelte a kisfiunkat. Arra tanította, hogy emberre nem szabad fogni, mást "lövöldözhet". Én egyszerűen megoldottam, ha az apja játszik vele előveszem, ha nem elrakom. Nem rajongok a fegyverekért, sokkal normálisabb,hasznosabb játékok is vannak a világon. Itthon nem tűröm az agressziót.
2010. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vehetsz neki játékfegyvert csak ne hagyjatok egy igazit az asztalon mert baleset lehet belőle.
2015. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!