Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a macskámnak? Vki...

Sebok kérdése:

Mi a baja a macskámnak? Vki hasonló szituban?

Figyelt kérdés
6 éves fekete macska közel 1 éve nyaktól felfelé,vakarózik,de sebesre marja magát,úgy hogy csöpög a vér.ha megrázza a fejét mindenhol van.ezt folyamat kezeljük betadinnal,krémmel.Állatorvosoknál voltunk azt mondták nincs semmi férge,atkája vagy bármiféle élősködője majd elmúlik.ha rárakjuk a gallért 2 hét alatt tökéletesen begyógyul de 2 nap alatt újra szétmarja..segítsetek mi lehet ez?

#betegség vakarózás sebesedés
2014. aug. 11. 12:29
 1/10 Quasar07 ***** válasza:
Szegény ! :C Át tudom érezni, az én macskámnak is hasonló bajai vannak, és nagyon aggódunk szegénykémért.. Nekünk az van, hogy foltokban hullik róla a szőr, kivakarja. Neki is vérzik, de nem csöpörög, de ott van és rá van száradva. Mi először arra gondoltunk, hogy rühes, vettünk rá gyógyszert, úgy hogy ha az is volt, akkor már nem az. De nagy valószínűséggel nem ez volt a baja. Szeri tem vigyétek el egy másik állatorvoshoz, lehet, hogy más többet tud nektek segíteni.
2014. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
voltunk már többnél is.de senki semmit nem mond ir föl másik cseppet hogy megelőzzük a férgeket stb.. de tiszta totálisan.félek hogy begyullad neki egy seb.oké kenegetem de hát azt se szívesen tűri már.próbáljuk most az ételeket kiszűrni hátha az.vagy vmi adalékanyagot de azért 50-80 ezrünk nincs egy nagyobb kivizsgálásra.ott lehetne már csináltatni egy allergiateszt félét ami kb semmit nem ér.ezt mondta a doki.próbálkozzunk.de 4 hét mire kiürül egyfajta a szervezetéből utána még 2-3 hét.baromi hosszadalmas és eddig nem jártunk sikerrel.ráadásul nincs is ráírva a tápokra hogy konkrétan miből állnak.de köszönöm a hozzászólást kitartást nektek is és lehet nálatok is allergia lehet
2014. aug. 12. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, ha van valami gyógynövényes könyvetek, akkor nézzetek abból valamit, bocsi ha nem mondtam túl sokat, csak segíteni próbálok.
2014. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Innen is törölték a linket, amit beraktam. Szóval szerintem allergia vagy autoimmun betegség, esetleg valami hormonális probléma, de inkább az előző kettő közül valamelyik. Szerintem meg kéne próbálnotok áttérni a nyers etetésre a tápról. Volt egy facebook link, amit betettem, Nyerskosztos cicák néven van egy csoport, ott sokat megtudhattok erről a táplálásról.
2014. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bőrkaparékot vettek a cicától?

Allergia is lehet,állj le a tápokról és kezd el hússal etetni.Mit eszik most?

2014. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
allergia szerintünk is azóta próbálnánk kiszűrni de nem sikerült semmi még mindig,visszük még egy újabb dokihoz szeptember elején. Sajna ez anya elkényeztetett macskája házi kosztot nem eszi meg és 2 napig lohol utánad de akkor se...és anyám nem bírja ki mert lépni se lehet őle.kiröhög ha rántott húst raksz elé elfalatozva langyosan,füstöltet soha nem evett,felvágottat nagy ímmel-ámmal pár falatot,levesek,főzelékek,pörkölt tészta,krumpli semmi.még amiből eszik az a milánói...ez a leg elkeserítőbb.most egész szépen helyrejött tegnap este csöpögött belőle a vér úgy szétmarta a fejét,nyakát..de ha már meglát vmit a kezünkben menekül..szóval nagy harc árán lekentem betadinnal később majd krémmel de ez nem állapot.mihamarabb meg akarom oldani és pont az evés miatt nem tudjuk.(hozzáteszem nem itthon lakok így anyámat se tudom szemmel tartani)
2014. aug. 23. 09:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem asztali maradékra gondoltam :) Kefír,háziyoghurt,nyers marha,csirke,pulyka,nyúl,kacsa... milyen tápot ezsik most?

Tudom,hogy nehéz ez a helyzet,a hipoallergén orvosi tápokat nem próbáltátok még?

2014. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amiker felsoroltál abszolút nem eszi meg,semmi nyerset,semii tejterméket semmit... :( még nem most elvisszük másik dokihoz és őt is kifaggatjuk.

milyen tápot? ami neki izlik konzervből.whiskas,nelly,scotty szárazból is whiskap purina one tehát vegyes minőség.

2014. aug. 23. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam a Nyerskosztos cicák fb csoportot. A mi cicánk is úgy volt eleinte, semmi nyerset nem volt hajlandó megenni, csak a nyamvadt tápot, abból is a leggagyibbat (ami tele van cukorral, ízfokozóval meg hasonló szeméttel) és emberkajából is válogatott. Ő amúgy a párom befogadott cicája, ez volt az állapot amiben élt, amikor összejöttünk. Aztán nem sokkal később úgy tönkrementek a fogai, hogy műteni kellett, na onnantól kezdve, miután előtte hetekig alig evett valamit a szerencsétlen (a fájdalom miatt még inni is félt) csak normális kaját kapott, nyers tojást, darált húst, májat stb., előbb puhákat, aztán mostanra már a csontosakkal is boldogul, és ami a lényeg, azóta nem válogat.

Olyan nincs, hogy egy állat "elhatározásból" halálra éhezteti magát, anyukád cicájával az a baj, hogy megszokta, hogy válogathat. Azzal, hogy anyukád mindig megsajnálja, aztán ad olyat, ami a fogára való épp, csak rosszat tesz neki, főleg, mivel amiket hajlandó megenni, azok pont abszolút egészségtelen dolgok, ahogy írod.

Keverjétek a nyerset bele valamibe, amit szeret. Ha nem eszi meg, el kell venni előle (soha ne hagyjatok előtte szabad hozzáférésre kaját hosszabb ideig), a következő etetési időben ugyanolyat kapjon. Előbb-utóbb elég éhes lesz hozzá.

2014. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazad van teljesen,de nem velük élek és hamarabb kéne anyámat megnevelni...de za se jön össze hiába mondom neki hogy Frici érdeke.ha rajtam múlna alapból nem táppal etettem volna.régi macsekunk 20 évet élt pusztán házi koszton
2014. aug. 26. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!