Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól kell a gyógyszert...

Mikortól kell a gyógyszert adni nekik?

Figyelt kérdés
Van két lánycicám,még nem kaptak fogamzásgátlót és érdekelne mikortól kell adni nekik?Úgy hallottam január vége február eleje.Vagy egyáltalán mennyi idő amíg kifejti a hatását a gyógyszer?
2010. jan. 14. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ivartalaníttatni őket. A fogamzásgátlónak van egy csomó káros hatása. Gyulladást, daganatot okoz.
2010. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg én is ivarzásgátló injekciót adatok a cicámnak. Az első után három, majd négy, majd öt hónap múlva kell adatni. Az elsőt akkor adattam, amikor angyalkán észrevettem az ivarzás jeleit. Kb. 3-4 nap alatt hat, utána teljesen elmaradnak az ivarzás kellemetlen tünetei. Hosszú távon tényleg nem ajánlott használni, mert van egy csomó mellékhatása, nem csoda, hiszen ez egy hormonkészítmény. Én is most fogom ivartalanítatni, mert most már biztos, hogy nem lesznek kölykök.
2010. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes semmilyen hormontartalmú készítményt adni, mert nagyon nagy százalékban okoznak daganatot. Egy gyors ivartalanítással minden gondot meg lehet oldani 5-6 hónapos korban. Sokkal jobban jársz vele és a cicád is.
2010. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltatok,de azért kösz!
2010. jan. 22. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmikortól sem kell adni nekik gyógyszert! Viszont lány cicákat 5- 8 hónapos korig a legideálisabb ivartalanítatni, de ettől függetlenül idősebb korban is lehe! A gyógyszer drágább és főleg EGÉZSÉGTELEN!
2010. jan. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mégegy ide nem illő válasz!Nem ezt kérdeztem!
2010. jan. 23. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz: ilyen gyógyszert semmilyen állatnak nem kell/szabad adni, mert előbb-utóbb belepusztul.
2010. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bizonyítani nem tudják,hogy hány macskánál volt mellékhatás!Amúgy minden gyógyszernek van mellékhatása!Erről ennyit!
2010. jan. 24. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:

100%-osan megbízható a macskák fogamzásgátlója?


100%-osan megbízható a macskák fogamzásgátlója?

Ez ügyben nincs statisztikai adat. De sem az Ovarid, sem a Provera nem használ hosszú távon a macska egészségének. Ha nem szeretnének kiscicát, akkor az ivartalanítás a legjobb megoldás.


[link]


Nézd meg ezt a linket is!

Erről ennyit!

2010. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!