Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik antidepresszánsokat...

Akik antidepresszánsokat szednek tőlük kérdem, hogy a doki nem javasolt-e nekik pszichológust mielőtt gyógyszert irt fel?

Figyelt kérdés
Mert én járok neurológushoz, 1 hónapja, és annyi történt h. elmondtam a panaszom, és kaptam gyógyszert. Ennyi. Csak azért kérdem mert frontint is szedek és most Cipralex-et irt fel...
2011. jan. 18. 09:26
1 2 3
 1/24 yukka válasza:
Természetesen az antidepresszánsokat ugyan fölírhatja a házi orvos is, de a legjobb megoldás - ha hangulati(kedélyállapot romlása) problémák vannak pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulsz. Nagyobb segítséget nyújtanak és életviteli tanácsot adnak, esetleg más gyógyszert kaphatsz.
2011. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Engem nem küldtek ugyan, de felkerestem magamtól egy terapeutát. 5 alkalommal voltam nála, de anyagilag nagyon megterhelt, ezért abbahagytam a kezelést. Maradt a Rexetin - Rivotril kombó.
2011. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És mi történik egy ilyen pszichoterápián- nagyon megköszönném ha irnál róla, ...beszélgettek, hogy mi történt veled, hogy juthattál el idáig?
2011. jan. 18. 11:21
 4/24 yukka válasza:
Semmi különös nem történik. Elbeszélgetnek Veled. Természetesen ehhez az szükséges, hogy őszinte légy a pszichiáterhez vagy a pszichológushoz. Biztos,hogy segítenek. A házi orvos is felírhat gyógyszert. De akinek valamilyen lelki problémája van, jobb ha szakembert keres fel. Különben is ezekkel a gyógyszerekkel vigyázni kell, a szakorvos személyre szabottan írja fel, minden embernek más gyógyszer kell. Tilos ezeket a gyógyszereket szakember tanácsa nélkül szedni. Erre nagyon oda kell figyelni, bármilyen antidepresszáns is!!!
2011. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem nem javasolt, mert elég volt a gyógyszer, lelkileg rendben voltam. De most más a bajom, és hiányolok egy beszélgetést egy szakorvossal, így magam kerestem fel egy pszichológust. Egyébként ugyanazokat szedem, mint te. A kérdésedre is válaszolva, gyógyszer előtt soha nem javasolt nekem pszichológust, gondolom ez függ a tünetektől is, ha elég súlyosak, akkor gyógyszer kell mindenképp, nem elég a beszélgetés.
2011. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, hogy te milyne tünetekre szeded ezeket?

Illetve a Cipralex valamilyen mellékhatása jelentkezik nálad? Mert a betegtáj--ban elég furcsa mellékhat. vannak...

2011. jan. 18. 18:37
 7/24 anonim ***** válasza:
szia.én is a cipralexet szedem,1 éve már.én is féltem a mellékhatásoktól,de leküzdöttem a félelmemet,és szedni kezdtem,mert meg akarok gyógyulni!én pánikbetegségre,és enyhe depresszióra kaptam.az elején picit rossz volt amíg hozzászoktam,aztán jobb,és jobb lett.minden régi tünetem eltünt.néha zakatol a szívem,de az tuti a sok kávétól,meg cigitől van már.viszont amióta szedem azóta jól vagyok!ne félj tőle!
2011. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Legna ***** válasza:

Én is cipralexet szedek, de mielőtt felírta a doki, pszichoterápiás foglalkozást ajánlott.

én úgy mentem egy ilyenre, hogy nem tudtam elképzelni, hogy ez mégis mit takar, mit fog kérdezni...aztán eltelt fél perc és elkezdtem beszélni, max kétszer szólt közbe, de 5 foglalkozás alatt olyan dolgokra jöttem rá, úgy hogy a gondolatmenetemből logikusan következett, hogy a mai napig leesik az állam. nem gondoltam volna, hogy van összefüggés a két dolog között...szóval én csak ajánlani tudom, nekem jót tett:)

2011. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed szükséged van rá, pszichoterápiára menj és ne pszichológushoz. A terápia hozza a gyógyulást a gyógyszerek mellett.
2011. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Pszichoterápiára kell beutaló? Pénzes? Nekem most erre nem nagyon telik,

A Cipralexből tegnap vettem be az első szemet, hát nem nagyon aludtam tőle, volt émelygés, kis reszketés, hát nem tudom, remélem beválik , ahogy mondjátok....

Esetleg kineziológia?Próbálta valaki?

2011. jan. 19. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!