Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eszik a macskám, mégsem nő,...

Eszik a macskám, mégsem nő, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kiscica, imád enni, hízelegni, teljesen normális, csak játszani nem igazán szeret, de egyébként jó a kedve.

Adok neki enni rendesen és ő eszik is, nem csak nyammog, hanem tényleg eszik.

2 hónapja 1,2 kg volt, 1 hónapja 1,9 kg, most pedig 950 gram. Mégis mi lehet a baja, hogy eszik, de egyszerűen nem nő?



2014. aug. 17. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szóval egy hónap alatt visszaesett 1 kg-ra?
2014. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Én megnézetném egy orvossal.

2014. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat, elírtam. 1 hónapja 0,9 kg volt, nem 1,9.
2014. aug. 17. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
bélféreg?
2014. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Féregtelenítetted már? hányszor?
2014. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1 hónapja lett féregtelenítve.
2014. aug. 17. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne mi lehet a baja, bár az enyém kb két éves, és nem ivartalanított kan, sokkal többet eszik mint a másik, de mégsem hízik egy dekát sem és kb 2-2,5 kilós lehet, de úgy néz ki mint akit éheztetünk...:/ valamint azt hallottam hogy ha bélférges akkor étvágytalan, de ez nem mert ez szó szerint zabál...
2014. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hányszor? Kölyöknél ismételni kell.
2014. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"kb két éves, és nem ivartalanított kan"


nyilván sokat van úton, sokat harcol sokkal több engergiát fogyaszt. Ezen kívül az ivaros kanok gyakorlatilag folyamatos stresszben élnek, mivel a természetben egy-egy macska több négyzetkilométer területet is kisajátít magának, de az ember mellett ekkora területen több száz ivaros macska is élhet, ez baromi komoly stressz ám nekik, főleg mivel alapból magányos állatok, csak kényszerűségből verődnek össze pl. a kóborok. A stressz is okozza azt, hogy nem gyarapszik, nem úgy hasznosítja a tápanyagokat.


Vagy az is lehet, hogy az ivaros kandúrlétből adódóan már beszedett a szex és harc túrák során egy FeLV-et vagy egy FIV-et amiből még csak ennyit látsz, hogy sovány. Majd (pár év múlva) meg el is viszi, mert nem gyógyítható.

2014. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és hetes, a macskát 3 havonta féregteleníteni KELL. Nem kell arra várni, hogy hátha tünetei lesznek. És nem étvágytalan tőle.
2014. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!