Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökre "elveszítettem" a...

Örökre "elveszítettem" a macskám, mit csináljak hogy ne haragudjon rám?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves sziámim, nőstény, és nincs kiivartalanítva(nem tudom ez számít-e. Mindig macskás volt, de a kutyákat is nagyon szeretem. Most kaptam egy kis baba mopszot..a macskámnak azonban nem tetszik..nagyon nem. Fúj rá, morog, így nem is igazán merem összeengedni őket. Viszont velem is és a család többi tagjával is furcsán viselkedik. Ha valamit szeretne hízeleg és hangosan követeli ez nem változott, viszont ha felemelnénk vagy megsimogatnánk egy idő után panaszosan nyávog és egyre idegesebb lesz, elkezd pofozkodni stb.

Egyáltalán nem foglalkozom többet az új jövevénnyel, vele(macsek) is törődnék de nem igazán hagyja mert miután "lepofoz" faképnél hagy, a játékot engedi úgyhogy játszani szoktam vele.

Ugye nem marad ilyen és lenyugszik ha már hosszabb ideje itt lesz a pici(ez a harmadik napja). Valaki járt már így?

Rájöttem hogy annyira szeretem ezt a dilis macskát hogy simán megválnék a kutyustól bármennyire is haragudnék magamra. De neki is jobb lenne olyan gazdi mellett aki 100%osan szereti :(


2014. aug. 16. 16:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
Nem fog soha sem megnyugodni . Ne törődj vele .
2014. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem gondolom, hogy a kutya lenne a hibás.

Valószínűleg anélkül is ugyanezt csinálná, az, hogy eddig nem csinálta, semmit nem jelent, attól még változhat a hozzáállása.


Miből gondolod, hogy van összefüggés? Az időzítésen kívül.


Egyébként a macskák alapvetően magányosak, ezért ezerszer nehezebben megy nekik a szocializáció mint a kutyáknak, akik falkaállatok, így egy macska számára egy kutya közeledése általában mindig túl rámenős, túl gyors.

De ez majd elmúlik.

Csak mindkét felet irányítani kell az ismerkedésben, a saját fajának megfelelően.

2014. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

...amúgy gondolom nő vagy.

Már csak a hozzáállásodból ítélve.

Ami nem túl egészséges és tisztességes az állatokkal szemben.

Ha szereted a macskát, tartsd tiszteletben a természetét!

Olvass a témában, testbeszédről, farokmozgásról, alfa állapotról, stb. Ha ráerőlteted magad rosszabb is lehet.

2014. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

kisasszonynak nem tetszik hogy kitúrták a helyéről.


Nah meg mi az hogy te egy úri macska mellé egy ilyen nyáladzó, koszos mocskos, ugatós nyüsszögös, nyomott orrú pamacsot viszel, aztán még vágjon hozzá jó pofát is..


Pffff.. felháborító...


-Egy másik macska véleménye-

2014. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nyilván nem vetem rá magam mikor látom rajta hogy ideges..amióta az eszemet tudom azóta van macskám. szóval utána olvastam már eleget. csak azt is tudom a fajtáról hogy elég lelkisek...és igen nő vagyok, ezért én is az vagyok :D de most komolyan, nem azért írtam ide hogy olyan válaszokat olvassak amik alapján az jön le a kérdés miatt totál hülyének tekintenek..

szeretem az állatokat. és szeretném nekik a legjobbat. ezért aggodóm. nem akarom hogy a kutyát mostani állapotában zsákmánynak tekintse, és azt sem hogy azt gondolja hogy most háttérbe kerül. kb úgy nőtt föl mint a ház sztárja :D (tudom ez a legnagyobb probléma)

2014. aug. 16. 17:19
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem nézlek hülyének, egyszerűen csak azt tudom elolvasni amit leírsz, és azok alapján ezt szűrtem le, és ezt tudom rá válaszolni.


"(tudom ez a legnagyobb probléma)"


Ennyiből pl ebbe is bele lehetne kötni, mert ez így önmagában egyáltalán nem probléma.

Egy macskának mindig növelni kell az egóját.


Majd a kutyával bánj másképp! :)


Erre szokták mondani, hogy az embernek kell egy kutya, ami felnéz rá, és egy macska, ami lenézi. :)

2014. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
naja :D lehet ezért szeret a szekrény tetejéről LEtekinteni ránk :)
2014. aug. 16. 17:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Pontosan, szó szerint veszi a lenézést, és kiváló dolog, ha 3D-ben mászkálhat! Ezt a jelenséget hívják fa lakó macskának, szintén hozzájárul az egójához.


Amúgy van igazság a #4-es válaszában, (az nem én voltam).

Amíg egy kutya azt gondolja, az ember otthont és ételt ad nekem, ezért istenként tisztelem, addig egy macska azt gondolja, az ember otthont és ételt ad nekem, mert istenként tisztel. :)

És ezt a világképét össze tudja kuszálni, ha valami olyat lát, hogy nem ő a világ közepe. :)

De ez egy átmeneti dolog, ahogy mondtam, magányos vadászok, hosszabb idő neki "akklimatizálódni" , de helyes hozzáállással nem lesz baj, majd letisztázza magában a dolgot.

2014. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nekem is gyerekkorom óta van macská, és kutyám is... én nem értek egyet, szerintem a gondot mindig az okozza, ha "felnézünk" egy állatra, a kutyának is és a macskának is megvan a helye, és mindkettőnek tudnia kell, ki az Úr a házban. ha nem tudják, csak abból születhetnek ilyen életképtelen helyzetek...
2014. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én meg ezzel nem értek egyet.


Minden állatnak tiszteletben kell tartani mi van a génjeibe kódolva, hogyan viselkedik természetesen, és ha valaki hobbi állat tartásra adja a fejét, kutya kötelessége tisztában lenni az adott állat igényeivel.


Egy szóval nem mondtam, hogy bármiféle állatra fel kéne nézni. De ha véletlenül ezt írtam volna, másold már be légyszíves!


Pl egy kutya falka állat, a falkában pedig van egy falkavezér. Ennek kizárólag az embernek szabad, és kötelező jelleggel kell is lenni, különben nem működik a kapcsolat. Egy kutya nem ismeri a demokráciát, neki az jelent biztonság érzetet, ha tudja mikor kihez, mihez hogyan kell viszonyulni, mert a falkavezér megmondja.

Ezt tiszteletben kell tartani, magunkra vállalva a következetes falkavezér szerepét, sehogy máshogy nem lesz egészséges és kiegyensúlyozott a kapcsolat.


Egy macska magányos vadász, önálló döntéseket hoz, szuverén egyéniség, amit nem lehet megtörni!

Az pont olyan állatkínzás, mint ha bottal vernéd. Mentálisan ugyanúgy lehet kínozni egy állatot.


A macska egy kis termetű állat, akit ha valaki be akar törni, pánikolni fog, mentális és viselkedési zavarai lesznek.

Egy macska önállóan gondolkozik, (egy kutya is tud, de neki nem létszükséglet) önállóan vadászik, alakít ki vadász stratégiákat, és ahhoz, hogy erre képes legyen, alapvető önbizalomra van szüksége.

Ehhez pedig egészséges esetben mindig növelni kell az önbizalmát, az egóját, hogy kiteljesedhessen az önbizalma.


Nem mondtam, hogy fel kell rá nézni.

Azt mondtam, hogy a macska néz le mindenki mást.

De mivel az embernek vagy 1500 köbcenti agya, és elegendő intelligenciája, egy komplexusok nélküli embernek nem jelent pszichés problémát, ha egy macska felsőbbrendűnek képzeli magát.


Ahogy egy kutyával szemben a falkavezér nehéz, de szép "szerepét" vállaljuk magunkra az egészségesen működő kapcsolat miatt, úgy a macskának megadjuk azt a gesztust, hogy az önbizalmát növelve hagyjuk kibontakozni és érvényesülni a személyiségét, és tiszteletben tartjuk a függetlenségét.


Ha valakiben nincs annyi intelligencia és szeretet és tisztelet az adott állat iránt, hogy figyelembe vegye mentális egyensúlyukhoz, és harmonikus együttéléshez szükséges pszichológiájukat, az ne tartson állatot.

2014. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!