Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fel tudok nevelni egy fogyatek...

Fel tudok nevelni egy fogyatekos kismacskat?!

Figyelt kérdés
Egy hete(kicsit tobb) szuletett 5 db kismacska. Egy db kivul az oaszes nagy eros, es szepen fejlodnek de ez az egy nagyon kicso a tobbihez kepest. Eleg ingatag,nehzen eszik segitseg kell neki,a nyelvet se szokta behuzni miutan evet. 0-24-be figyelek ra. Fel orankent oda teszem az anyjahoz hogy egyen es ott maradok vele, hogy a tobbiek ne turjak ki. Nagyon kis szerencsetlen. Rendsueresen simogatom a hasat, hogy pisiljen mert az anyja nem mosdatja oket. Valami tanacs, hogy mit tegyek(?) nem szeretnem ha elpusztulna.
2014. aug. 17. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így tud enni, akkor ez a gondozás megfelelő :) De ha nem akkor neked kéne szoptatni :/ Nagyon aranyosak lehetnek :)
2014. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mivel a tobbiek kiturjak gondoltam, hogy az allatboltban veszek tapot amit kecsketejjel felontok es azzal etetem. Vagy taplalek kiegeszitovel.

A masik az, hogy felhozzam a szobamba? Itt este is feltudok kelni etetni meg stb.. A masik az, hogy a tobbiek ha rafekszenek vagy anyja veletlen csak kicsit nyoszorog de mast nem csinal. Nagyon torekeny felek hogy ossze nyomjak:/

2014. aug. 17. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem jobb lenne, ha kivennéd :) Ha veszel rendes macska tejpótlót az a legtökéletesebb, de azt tuttom szerint sima vízzel kell felönteni :) Sok sikert hozzá! Milyen színű a kiscica? :)
2014. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azert gondoltam kecske tejjel, hogy gyorsabban hizzon. De majd meglerdezem az eladot. Hamvas szurke..gyonyoru egyebkent o az egyik legszebb.
2014. aug. 17. 16:32
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy rosszul esik, de fölöslegesen kínlódsz vele. Nem fogod tudni fölnevelni, csak a halálát késlelteted.
2014. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hetfon elmegyek vele orvoshoz. Es ha azt mondja hogy el kell altatni akkor az lesz:/

En azert remenykedem hogy van ra esely. Ha fogyatekos lesz nagykoraban akkor is ugyan ugy 0-24-be figyelni fogok ra.

2014. aug. 17. 16:43
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség hogy fölöslegesen kínlódsz.


Pont tegnap néztem a Cuki Állatbébiket az animal planatan, ott is az egyik kölyök fele akkora volt mint a többiek, a tesói kitúrták, az anyja úgy nézett ki hogy lemond róla.

A gazdája tápszerrel etette, és utána vissza tette az anyjához. Végül elfogadta az anya macska, és amikor többiek már felfedező útra indultak az anya csak a kicsivel foglalkozott. Kisebb, bátortalanabb volt a többieknél de egészséges cica lett belőle.


Egy magyar cicamentő egyesülethez is került kiscica aki már több mint két hetesen mindössze 25dkg-ot nyomot, ráadásul vak is, de a kitartás és gondoskodás meghozta az eredményét. A cica él és a vakságot leszámítva köszöni szépen jól van, vidám, játékos cica.


Ezeket azért írtam le hogy ne add fel, van remény. Tanácsot nem adok, mert a doki holnap úgy is elmondja hogy mit kell tenned, mi a legjobb.

2014. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem játszhattok istent, hóhért, kivégzőosztagot... te tudod, miért nem ivartalaníttatad a macskádat, de ha már kölykei lettek, akkor a minimum, hogy gondoskodsz róluk, a betegekről is, az öregekről is... nincs jogod kioltani egy életet.
2014. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én már életem folyamán 4 olyan kiscicát is felneveltem, akikre az állatorvos azt mondta, hogy jobb lenne elaltatni... abból az egyik jelenleg 17 éves, a többit meg autók ütötték el... Ha ő mindent megtesz azért, hogy élhessen, tehát eszik, ha eteted, akkor te ne add fel helyette...
2014. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sőt volt olyan, hogy egy macskánk el elkapdosta a kiscsirkéket ezért apám... nem mondom mit csinált szegénnyel, másnap a padláson egy dobozban találtunk 8 kiscicát, közülük sajnos csak 1 élte túl, szüleim agyon akarták őket csapni, de én titokban tehéntejjel és pipettával etettem őket... közülük az az 1 az, aki most 17 éves. sajnos, akkor én még csak 14 voltam, és még csak hírből sem hallottam olyanról, hogy macska tejpótló, de úgysem kaptam volna rá pénzt.
2014. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!