Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetek ennyitől veszett?...

Lehetek ennyitől veszett? Megsimogattam a cicámat.

Figyelt kérdés

Ma megsimogattam a cicámat azzal az ujjammal, amin van egy kb. 1-2 mm-es régebbi seb. A cica bundája nyálas volt. Kell félnem?


Amúgy a cica nagyon hiperaktív lett, mindent megtámad (csak tárgyakat), rágja a rózsa töviseit, futkos összevissza. Eddig általában bent szokott aludni. De nem agresszív a cica. Lehet fertőzőtt?



2014. aug. 17. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszett lenne, akkor éppen, hogy nagyon nyugis lenne és és nem inna, meg egy csomó más tünet is van...Sztem nincs semmi baja, de ha aggódsz vidd állat orvoshoz...
2014. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
28%
Dehogy... nem.
2014. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

A veszettség akkor kapható el, ha a kórokozó idegvégződést/ideget ér el, mivel az idegeken terjed és halad a központi idegrendszer felé.


Kistestű állatokon hamarabb jelentkeznek a tünetek, de egyébként is 10 max15 nap a karantén ideje, ez alatt elhullik az állat.


De például a veszett állat, így a macska sem tud nyelni emiatt nyáladzik, rémült s a macskákra nagyon jellemző, hogy veszettség esetén arcra támadnak. stb.


Szerintem a macskádnak nincs ilyen problémája.

2014. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehetsz!

Sót epilepsziás, rákos és AIDS-es is lehetsz a macskádtól.

Az ilyennek minek állat???

2014. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!