Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák honnan érzik meg...

A macskák honnan érzik meg hogy fáj valamim, és miért fekszenek oda, valamint miért csinálja a következőket?

Figyelt kérdés
A macskák honnan érzik ezt meg? pl volt már eltörve kezem és lábam is, valamint volt már műtve kezem is lábam is, és a macskám ilyenkor mindig mellém feküdt és oda, ahol a baj volt. Vagy pl ha ég a gyomrom akkor meg a gyomromra fekszik, és azt vettem észre hogy fura mód de olyankor elmúlik vagy csak enyhül a gyomorégésem. Valamint miért csinálja azt hogy ilyenkor kutyává változik és óvni akar mindenkitől, és senkit nem akar a közelembe engedni, még szüleim és tesóm sem, meg ezt nem csak velem csinálja hanem bármelyik családtagommal ha valami baja van, volt hogy tesómat ágynak döntötte a nátha és csúnyán morgott és fújt mindenkire a macska aki tesóm közelébe akart menni, és csak úgy lehetett odamenni ha megsimogatta aki beteg volt és lenyugtatta de még akkor is ferdén nézett...

2014. aug. 18. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában a fájdalmas területek vérbőbbek mint más területek ezáltal melegebbek, a macskák pedig jobban szeretnek meleg helyekre feküdni. A fájdalom pedig azért enyhül, mert olyan mint a borogatás. Melegvízes borogatásra is enyhülni szokott a fájdalom.

Mindemellett nem vitatom az állatok különös érzékét ahhoz, hogy még a sima lelki fájdalmat is megérzik. Ritka értékes dolog ez, ami az emberekből kihalt.

2014. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeret téged.

A macskákat mindig is körül ölelte valami titok, misztikum.

Azt mondják rájuk, hogy buták, pedig nagyon is okosak.

2014. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van van egy olyan szintű kötődés amin keresztül megérzi hogy te szomorú vagy vidám vagy...
2014. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, én se értem miért mondják egyesek hogy jaj macskák így úgy a kutya jobb,, ez is valami elcsépelt sztereotípia.


A macskák szerintem egyszerűen önállóak és ennyi, de nem gonoszak utálatosak, a mi macskáink is tök aranyosak szoktak lenni, és nem csak akkor amikor kaját kapnak vagy ilyesmi.


A kutya meg tud szintén olyan idegesítő lenni mint a macska. Nem mintha kutya gyűlölő lennék, nekünk volt minden, most kutyánk mondjuk nincs de volt,, engem leginkább az zavart a kutyákban hogy macerásabb a "piszkítása" egy macska meg megoldja magának, elássa..


Jó lakásban macerásabb, de a kutya meg annál is inkább. Plusz azzal többet kell foglalkozni szerintem, egy macskával meg, hát van amelyikkel igen, sőt szerintem ők is igénylik a társaságot. Ezért is vagyok szomorú ha valaki ilyeneket mond szegény cicákról, mármint hogy amiket szoktak, hogy rosszak, meg nem érdekled őket, csak a kaja meg minden.


Szóval szerintem is szeret azt ennyi. Persze lehet ott melegebb is, de ezer más meleg helyett tudna találni az is biztos. Miért feküdne pont akkor oda. Pont oda pont akkor.


Meg tök amikor pl fekszenek első manccsal bedugva test alá, tök jól átlehet őket ölelni és dorombolnak az is tök jó érzés. Na szóval ennyi.

2014. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, ez a macskafikázás nekem is szúrja a szemem nagyon..:/ a mi cicáink is olyanok hogy nem csak akkor jönnek ha éhesek, hanem szó szerint mint ha egy 4 éves szintű gyerekem lenne, eltűrné azt hogy egész nap dédelgessem szeretgessem, vigyem oda kézben mindenhová, aztán meg gondol egyet és megy a saját lábán de viszont tudnak ők is nagyon szeretni, és akárki, akármit mond nagyon is okosak és szeretettel teliek
2014. aug. 18. 22:58
 6/6 *Victorique* ***** válasza:
100%

Azok hurrogják le a macskákat, akiknek még sosem volt, és azért mert aki kicsit is ismeri a macskákat, tudja hogy ők nem azt teszik amit parancsolnak nekik, hanem amihez kedvük van.


Ebben a vérbő-meleg dologban lehet valami, rémlik, hogy én is olvastam ilyet. A Doktor House-ban is volt egy ilyen macskás rész (5.é/18.r) :)

2014. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!