Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska mennyire érzi jól...

A macska mennyire érzi jól magát lakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kismacskát, de nem tudom, hogy nem rossz-e neki egy életet bezárva leélnie. 3 szobás házam van, bent járkálhatna mindenfelé, kert viszont nincs.

+ Még azt szeretném tudni, hogy ha lánymacskát veszek, és nem engedem ki, azt is ivartalanítani kell?


2014. aug. 20. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
A legtöbben azt fogják írni, hogy nem baj, nyugodtan tarts úgy. Én viszont azt mondom, hogy kell neki a szabadban lennie. Arra lenne lehetőséged, hogy hámmal elvidd sétálni? Az már úgy jobb lenne.
2014. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogynem, annak semmi akadálya. Köszi az ötletet. :)
2014. aug. 20. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítani kell a lánymacskát, mert tüzelni fog. Kúszik-mászik majd a lakásban nyávogva. Napokig. Igazi kínzás.
2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Naponta egyszer minimum szerintem ki kellene vinni (ha többször is kitudod az meg még jobb :) ). Persze előtte még bent a lakásban próbálgasd, hogy tűri-e egyáltalán a hámot, meg ki tud-e bújni belőle.
2014. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp ivartalanítsdmert csak szenvedni fogtok mindketten!

Ha a macska tudja, hogy milyen kint az élet, akkor nem fogja nagyon szeretni bent. Az én macskám kijárós, és nagyon szeret bent lenni, de kint még jobban! Egyszer megpróbáltam csak bent tartani bizonyos körülmények miatt, és nagyon szépen viselkedett, de látszott rajta, hogy egyre szomorúbb, egyre többet evett, egyre kevésbé volt vidám, csak nézett ki az ablakon. Szerencsére meg tudtam oldani, hogy a régi életvitelét fentartsam és kiengedjem.

Ha sosem engeded ki akkor működhet a dolog, sok macska él csak a lakásban, de én személy szerint nem látom ezt olyan jónak. Persze he kineged számolni kell azzal is, hogy veszélyesebb élete lesz.

2014. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém teljesen jól érzi magát (szinte)lakásban. Van kertünk meg terasz is, a kertben 2 hónap alatt egyszer volt, a teraszra rendszeresen kijár, de sokáig csak akkor marad ha elalszik kint az ölemben. Az ajtó mindig nyitva van ha itthon vagyunk, lenne lehetősége kimenni de nem akar. Mielőtt hazahoztam sose járt lakásban, egy félvad macska kölyke.
2014. aug. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
enyém is nagyon jól érzi magát lakásban. Szerettem volna én is a hámos sétáltatást vele, de félek, mert itt sok a kutya, ezért nem merem...
2014. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ivartalanistd , ha csak nem akarsz ejszaka macskanyavogasra kelni .. :D

Szerintem jo helye van , a lakasban , de ha megis setaltatni szeretned , akkor elotte mindenkeppen , oltasd be ! :)

2014. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!