Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetőségem lenne egy kiscicát...

Lehetőségem lenne egy kiscicát befogadni, de nagyon bizonytalan vagyok, csak a kutyákhoz értek, soha nem volt macskám. Lehet őket nevelni?

Figyelt kérdés
Nem szedik szét a lakást? Nem ugrálnak a konyhapultra? Szobatisztaságra nevelhetők? Nem karmolnak?

2014. aug. 22. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

13 évig volt kutyám, vele nőttem fel. De aztán meghalt sajnos... Kb 1 évre rá lett egy cicám. Előtte utáltam őket, de a kutyusom után nem akartam másik kutyát. Szóval voltak fenntartásaim nekem is.


A kérdéseidre válaszolva: minden macska más. Alapvetően nehezen nevelhetők, mert nem igazán érdekli őket, hogy mit mondasz/teszel. Nekem 2 cicám van most. Kb 1 évig volt egyedül, de nagyon eleven volt, nagy játékigénnyel, úgyhogy hoztunk egy másikat is, így egymással elvannak. Az egyikük (az első), nagyon rossz. Ő mászkál a bútorokon, nem érdekli, ha leveri a virágot, éjjel, ha olyanja van, nem hagy aludni, stb. A másikuk viszont nagyon nyugodt, bújós, nem csinál semmi rosszat. Pedig mindketten lányok. Úgyhogy más és más egyéniség mindegyikük. De az mindegyikre igaz, hogy szobatiszták! Karmolni pedig csak az idegeneket karmolják, ha védik magukat. A gazdájukat nem (ha normális a kapcsolatod velük).

2014. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit megnyugtató. Két cica lenne, nagyon picik még, 6 hetesek. AZ egyik nagyon eleven, a másik nyugis. Én a nyugisat vállalnám be. Még azért gondolkozom rajta, mert nagyon szeretnék egy állatot, kutyát nem merek, mert elég rendszertelenül élek. A cicáktól nekem is van egy zsigeri ellenállásom. Mindig kutyánk volt, de a macsekok is állatok.
2014. aug. 22. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, hogy álom macskám van. Nagyon jó természetű cica választott gazdájának (vagy szolgájának ha őt kérdezzük).

Sokkal több minden kell egy macskának, mint a kutyának kezdésnek, és meg is kell tanítani használni a dolgokat. Sose szabad büntetni, csak áthelyezni.

Karmolás ellen a kaparófa jó, ha mást karmol át kell tenni a kaparófájára, és ott dicsérgetni, kedveskedni neki.

Bárhova felmegy ahova tud. Kellemetlen élményt kell szereznie, és békén hagy bármit. Pl: le kell lőni vízipisztollyal, de úgy, hogy ne lássa, hogy te csinálod.

Az alomra szoktatás nálunk nagyon gyorsan ment, ha evett vagy ha felébredt bele tettem az alomba. Elvégezte a dolgát, én meg kiszedtem.

Szokás vágni a karmukat, de pár hét alatt ha a macska kellően megkedvel, és rendszeresen lefárasztod behúzza majd a karmait ha hozzád ér. Ha le akarod szoktatni, és nem vágni, akkor ha megkarmol azonnal hagyd abba bármit is csinálsz vele, és tedd odébb.

Nagy kutyás vagyok, szóval furcsa volt, hogy még leszidni sem szabad őket, de megérni az a pár hét. Ha hallja a nevét már fut is hozzám úgy 90%ban.

2014. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Lemaradt a játék része. Jópofa dolgokat lehet kapni nekik állatkereskedésben, de az enyém kedvence egy itthoni tákolmány. Egy cipőfűzőt rákötöttem egy székre, a másik felére meg egy sörösdoboz nyitófület. Egy papír galacsinnal is eljátszanak, ha kapnak 1-2 üres dobozt azzal meg nagyon szép és vicces perceket okoznak a gazdinak.
2014. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb, hogy felejtsd el, hogy a kutyákat, hogy kezelted. Ők teljesen mások! Nem mindenkinek való macsek, mert aki nem bírja, hogy öntörvényű és nem hallgat a gazdira annak nem való. De amúgy pont olyan szeretetre méltók, mint egy kutyus. Nagyon is igaz, amit szoktak mondani, hogy a kutyát te tartod, de a macska téged tart.

Írták előttem, hogy nem érdemes büntetni, ez is igaz. A cicának feleslegesen nyomod az orrát a pisibe, nem fogja érteni. Viszont felismerhető mikor akarja dolgát intézni, mert keres, kutat nyávog, ilyenkor bele kell tenni az alomba. Egyszer kell csak rájönni hova kell végeznie a dolgát, és már szobatisztává is nevelted. Az alom mindig legyen tiszta, különben hamar rácsinál a kényes szőnyegre :)


A kis cicák még karmolhatnak, de nem bántásként, csak a játékhevében. Nem kell ettől megijedni, amint megtanulja, hogy tudja ki/be engedni a karmait már nem fog karmolni. Lehet, hogy ez triviális, de nekem volt olyan ismerősöm, aki megijedt, hogy a kismacskája karmol.. :)


A konyhapultra ugrálás... hát lutri. Nekem 3 nőstény macskám van, kettő soha nem csinálta, nem is érdekelte őket, a harmadikra már figyelni kell, mert néha bepróbálkozik. Ilyenkor erősen rá kell szólni. De ha ott vagy, akkor látni fogod a macskán hogy mikor gondolkozik azon, hogy felugrik és megtanulod kezelni.


A tanításuk: nos szerintem ha tanítani akarsz nekik valamit, ők pontosan tudják mit akarsz, de nem igazán érdekli őket :)

Ha hívod nem fog azonnal oda rohanni hozzád, csak ha épp olyan kedve van. Ha nincs akkor lehet, hogy még csak rád sem néz. Ha ezeket az öntörvényű dolgokat el tudod fogadni, akkor nagyon jó barátra találsz bennük. Teljesen mások mint a kutyák, kár is hasonlítgatni őket. De épp olyan szeretetre méltók, és rendkívül nyugtató a jelenlétük.


Ha ideges vagyok, vagy stresszes egy vizsga miatt, vagy a munkámban van gond, akkor haza jövök felkapom a macskám és a dorombolása két pillanat alatt úgy megnyugtat mint semmi más. Terápiás cicának is szoktam hívni :D De tényleg nyugtatólag hat az emberre. Bocsi, hogy kicsit hosszú voltam, de én nagyon szeretem őket! :)

2014. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ami lemaradt, de nagyon fontos, légy következetes! Egyetlen egyszer kell valamit megengedni a cicónak és soha többet nem fogja elfogadni, hogy nem szabad csinálni. Pl ha nem akarod hogy az ágyban aludjon, akkor soha nem szabad megengedni. Elég egyszer hagyni és többé nem teszed ki onnan :)
2014. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!