Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon kérhetem a kozmetikust,...

Vajon kérhetem a kozmetikust, hogy ne kösse ki a cicát a nyírás alatt?

Figyelt kérdés

Egészségügyi nyírásra szorul a hosszúszőrű

macskám. Nem okoskodni szeretnék, de inkább fogom én a macskat az egész procedúra alatt, minthogy kikössék a nyakánál fogva mint egy kutyát. Egy alkalommal nagyon rossz tapasztalatom volt egy kutyakozmetikussal, szabályosan vért izzadtam, mire végzett a macskával. Szörnyű élmény volt mindkettőnknek. Egy macskat azért máshogy kell kezelni mint egy kutyust. Egyébként jól tűr a macska minden ilyen hasonló dolgot, nem harap, nem karmol, egész türelmes. Vajon ezzel hátráltatom a munkáját,vagy ez nem lesz gond neki?



2014. aug. 24. 02:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a macska tűri a kozmetikust, akkor keress egy normálisat. A kutyát sem "kell" kikötni. A kikötés szerintem csak akkor kell, ha a kozmetikus nem tud bánni az állattal.(mert rossz élményei voltak, vagy a kozmetikus választott rossz szakmát). Van aki végső esetben kikötés helyett altatást vagy kábítást javasol.
2014. aug. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kötök ki se kutyát, se macskát. Ha harapós a kutya, megkérem a gazdit, fogja a fejét, ennyi. Sosem volt gondom belőle.


Egy kutyakozmetikus.

2014. aug. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A véleményeknek nagyon örülök, köszönöm szépen! Akkor sajnos csak én találkoztam ilyen "barbárral".
2014. aug. 24. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vállalja kikötés nélkül, akkor fordulj sarkon, és keress egy másikat. Az első legfontosabb szempont, hogy az állat ne stresszeljen, legalábbis minél kevesebbet. Ha nem hagyja magát nyírni, akkor is már a gazdi fogja, mint hogy kikössem.
2014. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt gondolom, hogy az állat szempontjai az elsődlegesek, és ez egyébként sem egy "különc" kérés lenne. Egy macska számára mekkora stressz lehet, hogy a nyakára rakunk egy nyakörvet és pórázt, amihez nincs hozzászokva? Ehhez jön még az idegen ember, idegen hely, és kész az ajándék padlóra pisilés, hozzáteszem, jogosan.

Nagyon jól tűri az ilyen dolgokat, ahhoz képest, hogy macska. Láttam már ordító, magából kikelő "sátán macskáját" kozmetikusnál, nos, ott megértem a kikötést. De hogy azonnal a megkötéssel kezd, nos,... nem várom meg, hogy megüsse (nem véletlenül mondta, hogy menjek el nyugodtan, jöjjek vissza másfél óra múlva... csak akkor még állt össze a kép).

2014. aug. 24. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nem találsz másikat tudok mondani mást ahol nem kötik ki az állatokat és kedvesen bánnak velük
2014. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!