Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvostól vagy állatpatiká...

Állatorvostól vagy állatpatikában lehet nyugtatót kapni cicáknak?

Figyelt kérdés

Másfél éves perzsa cicámat rendszeresen próbálom fésülni, de nem szerette meg máig sem sajnos. A bundája nagy része szép, de a mellkasán és a "hónaljánál" ahol végképp nem engedi fésülni már nagy csomó alakult ki. Kaptam barátnőmtől állatszőrnyíró gépet amivel gyakorlatilag lehetetlen az állat bőrébe egyik szögből sem belevágni (teszteltem a saját bőrömön :D), de ezt is utálja. Arra a rövid időre amíg gyorsan levágom a szőrét a géppel valami nyugtatót lehet vajon kapni állatorvostól vagy patikából?

(Kozmetikust kérlek ne javasoljátok, egyszer már próbáltam de mivel ott még ráadásként idegen akarja megnyírni, meg ott voltak a kutyák is, akkora hisztit levágott, hogy nem lehetett megnyírni..)



2014. febr. 2. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
inkább szenvedjetek minden alkalommal, de ne adj gyógyszert a cicának, ha nem életbevágóan szükséges..
2014. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha csak szenvednénk, de meg tudnánk csinálni nagy nehezen én sem folyamodnék ehhez. De nem tudjuk. És így csak rosszabb lesz a gubanc.
2014. febr. 3. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni, de macskának még soha nem adtam ilyesmit, szóval nem tudom, hogy ilyen stresszhelyzetben megoldást nyújt-e.


A másik: tompavégű ollóval óvatlan pillanatban próbáltátok már levágni? Az nem berreg, nem fél tőle. Amikor épp simized a hasát, gyorsan lenyisszantod és később bontófésűvel ki tudod fésülni.

2014. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt a módszert is próbáltuk, köszi. Igazából ezzel kezdtem hátha, de hiába alszik hanyattvágva magát, ahogy nyúlok a mellkasához kipattan a szeme, és vérmacskává válik :D

A lába közénél bejött, ott le tudtam ollóval vágni, de a 2 igazán problémás pontot nagyon nem akarja :(

2014. febr. 3. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
menj el egy állatorvoshoz aki elbódítja,lenyírja és felébreszti,ez a legjobb és gyorsan megvan,hiába adsz neki nyugtatót akkor csak nyugodtabban/kábultan fogja ugyanazt csinálni mint gyógyszer nélkül.,
2014. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!